یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

ساخت عکس از کلمات توسط هوش مصنوعی NVIDIA

GauGAN2 هوش مصنوعی انویدیا ‌می‌تواند از نوشته‌های متنی ساده، تصاویر واقعی بسازد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، انویدیا اعلام کرده است که مدل یادگیری عمیق پشت GauGAN حالا به کاربران اجازه می‌دهد آسان‌تر از هر زمان دیگر تصاویر و صحنه‌های جذاب بسازند.

برای استفاده از این سیستم کافیست عبارتی مثل «غروب در ساحل» را بنویسید تا هوش مصنوعی به‌طور خودکار و آنی، همزمان که هر کلمه را تایپ می‌کنید، نتیجه را برایتان بسازد.

اگر هر یک از این کلمات را تغییر دهید، تصویر خروجی هم با کمک سیستمی به نام «شبکه‌های مولد رقابتی» (GAN) تغییر می‌کند.

اگرچه ساخت تصاویر واقعی جذاب‌ترین بخش این فناوری است، اما GauGAN2 می‌تواند به تولید چشم‌اندازهای تخیلی هم بپردازد. انویدیا تصویری را نشان داده که در آن منظره‌ای با دو خورشید شبیه سیاره «تاتویین» در دنیای «جنگ ستارگان» دیده می‌شود.

هدف NVIDIA این است که تصورات هنرمندان را با کمک هوش مصنوعی به تصاویر باکیفیت تبدیل کند. این شرکت می‌گوید: «کاربران به جای کشیدن تک‌تک عناصر یک صحنه خیالی می‌توانند یک عبارت کوتاه را تایپ کنند تا المان‌های کلیدی و تم کلی تصویری مثل دامنه کوهستان برفی را ببینند. سپس می‌توان شخصی‌سازی‌های بیشتری را به تصویر اضافه کرد؛ مثلا ارتفاع کوهستان را بالاتر برد و چند درخت یا ابر به پیش‌زمینه اضافه کرد.»

هدف انویدیا این است که تصورات هنرمندان را با کمک هوش مصنوعی به تصاویر باکیفیت تبدیل کند.

این شرکت می‌گوید: «کاربران به جای کشیدن تک‌تک عناصر یک صحنه خیالی می‌توانند یک عبارت کوتاه را تایپ کنند تا المان‌های کلیدی و تم کلی تصویری مثل دامنه کوهستان برفی را ببینند. سپس می‌توان شخصی‌سازی‌های بیشتری را به تصویر اضافه کرد؛ مثلا ارتفاع کوهستان را بالاتر برد و چند درخت یا ابر به پیش‌زمینه اضافه کرد.»

برای آزمایش این فناوری می‌توانید به وب‌سایت دموی GauGAN2 مراجعه کنید و با نوشتن عبارت‌های خلاقانه نتیجه کار را ببینید.

 

منبع: digiato.com

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *