سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
فناوری خبر

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان خبر داد:

ساخت دست هوشمند با ویژگی‌ دریافت دستور از سیگنال‌های مغزی

دست الکترونیک مصنوعی ساخته شدۀ شرکت دانش‌بنیان ایرانی است، قابلیت دریافت دستور از سیگنال‌های مغزی را داراست و ویژگی‌های منحصر به فردی نسبت به نمونه خارجی دارد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، امیر پایدارثانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان بهبود عضو ثانی در رابطه با موارد استفاده از “دست الکترونیک هوشمند” اظهار کرد: این محصول برای افرادی که از نواحی ساعد، بازو یا کتف دچار قطع و نقص عضو شده‌اند، استفاده می‌شود.

 

پایتدار ثانی خاطرنشان کرد: انگشتان این محصول طریق سیگنال‌های عصبی کنترل می‌شود و قادر به حرکت تک، چهار و پنج انگشتی است؛ همچنین سرعت حرکت این دست قابل تنظیم است.

 

وی افزود: آرنج الکترونیکی نیز برای افرادی که از ناحیه بازو یا کتف دچار قطع و نقص عضو شده‌اند استفاده می‌شود، در ساخت این محصول از پوست مصنوعی استفاده شده است؛ این پوست مصنوعی از نظر رنگ و بافت مشابه پوست فرد است و ظاهری کاملاً زیبا و طبیعی ایجاد می‌کند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان بهبودعضو ثانی، ادامه داد: جنس پوست مصنوعی به کار رفته در این محصول از سیلیکون بسیار نرم است تا قابلیت ارتجاعی و استحکامی را همانند پوست فرد ایجاد کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
بازارسازی دغدغه اصلی شرکت‌های دانش بنیان است

وی افزود: این محصول به‌گونه‌ای طراحی شده است تا هنگامی که فرد به حرکت دادن دست خود اراده می‌کند در ابتدا سیگنال‌های عصبی از روی پوست حرکت و بواسطه مداری که روی پوست قرار گرفته پالس‌های الکتریکی ۹۰۰برابر تقویت شده به مدار دیگری در کف دست ارسال شود؛ مدار سیگنال‌ها را به فرمان‌هایی تبدیل و به بخش‌مختلف ارسال می‌کند؛ انجام این فرآیند ۱۰۰ میلی‌ثانیه به طول می‌انجامد.

پایدارثانی گفت: این محصول دارای یک باتری لیتیومی با قابلیت شارژ است که عمر آن چهار تا پنج سال خواهد بود. با توجه به اینکه تمام مدارها و باتری درون دست جایگذاری شده است؛ تعویض باتری باید توسط متخصصین شرکت انجام شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
محصولات دانش‌بنیان و خلاق در بازارهای جدید

وی با اشاره به تفاوت‌هایی اساسی بین این محصول و نمونه خارجی مشابه، افزود: قیمت نمونه خارجی این محصول بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون است و به جای پوست مصنوعی از کاور استفاده شده است.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان بهبودعضو ثانی در رابطه با ویژگی‌های برتر این محصول، گفت: موتورهای استفاده شده در این محصول صدایی تولید نمی‌کند همچنین تا قابلیت جابجایی اجسام تا هشت کیلوگرم را داراست.

وی افزود: وزن این محصول در حالی ۵۰۰ گرم است که نمونه خارجی آن وزنی بالای یک کیلو و ۳۰۰ گرم دارد.

منبع: ایمنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *