استارتاپ فناوری خبر

ساخت دستگاه تشخیص اختلالات بدن حین خواب در ایران

درمان اختلالات خواب

فناوران داخلی دستگاهی را تولید کرده‌اند که برای بهبود خواب و رصد شرایط حیاتی بدن در حین خواب قابل استفاده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این دستگاه که توسط شرکت طراحی نگاراندیشگان تولید و به بازار عرضه شده، یک دستگاه  پلی سومنوگرافی است که با تست چندپارامتری، عملکرد تعدادی از ارگان ‌ها و سیستم‌ های بدن را در خواب ضبط می ‌کند.

این تست که متداول ترین آزمایش در مراکز اختلالات خواب به حساب می ­آید، شامل نوار مغز، نوار قلب، نوار عضله، نوار چشم، جریان هوای تنفسی، تلاش تنفسی و درصد اشباع اکسیژن خون است.

همچنین این تست برای تشخیص بسیاری از اختلالات خواب استاندارد و طلایی محسوب می ‌شود که از جمله آنها می توان به سندرم آپنه خواب انسدادی، سندرم آپنه خواب مرکزی، نارکولپسی، تشخیص اختلال‌ های خواب مانند بی خوابی، پرخوابی، تشخیص اختلال های تشنج، میگرن و سایر سردردهای عروقی و نیز اختلال افسردگی ماژور اشاره کرد.

از داده‌های پلی سومنوگرافی می‌ توان اطلاعات زیادی به دست آورد که شامل میزان تأخیر خواب، مراحل خواب، کیفیت خواب، بی نظمی ‌های تنفسی مانند آپنه و هایپوپنه است.

تشخیص ناهنجاری های خواب

مطالعات خواب، تشخیص اختلال های خواب مانند بی خوابی، پرخوابی، قطع تنفس در خواب، تشخیص ناهنجاری های ریتم قلبی، وضعیت بدن و الگوی حرکت طی خواب، تشخیص اختلال های تشنج وابسته به خواب، تحقیقات بررسی علل بروز سردردهای میگرنی و عصبی از جمله کاربردهای این دستگاه است.

منبع:  isti.ir

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *