استارتاپ فناوری نوآوری

رویداد کارآفرینی، از رویا تا واقعیت برگزار شد

کارآفرینی از رویا تا واقعیت

رویداد "کارآفرینی، از رویا تا واقعیت" با هدف انتقال تجارت برترین کارآفرینان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این رویداد به همت شتابدهنده کسب و کار فردوسی در کاخانه نوآوری مشهد برگزار شد و کارآفرینان برتر به انتقال تجارب خود در زمینه‌های کاری خود پرداختند.

در این رویداد دکتر علی جاهدی مدیر مرکز رشد ict پارک علم و فناوری خراسان رضوی، مصطفی مکارم بنیان‌گذار و مدیرعامل شتابدهنده کسب و کار فردوسی، مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام رسان گپ، محمد علی طهرانچی مدیر اپلیکیشن باد صبا، جواد عامل مدیر عامل اپلیکیشن نشان، محمد علی چمنیان مدیرعامل نیان الکترونیک و دکتر ملیحه فرامرزی مدیر تواتمندسازی و توسعه کسب‌ و کارهای شتابدهنده فردوسی به بیان تجریات خود در این زمینه پرداختند.

در این رویداد مصطفی مکارم بنیان‌گذار و مدیرعامل شتابدهنده کسب و کار فردوسی به ارائه کارکردهای ایکیگای در کارآفرینی و تعاریف اصلی کارآفرینی پرداخت و در ادامه دکتر علی جاهدی نیز راهکارهای رشد ارگانیک را برای حاضران بیان کرد.

مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام رسان گپ در این رویداد از تجربیات خود این پیام را به حاضران انتقال داد: اگر به دنبال پول، ثروت، آسایش، قدرت، مدیریت و رفاه کارآفرینی نیستید باید به دنبال رفع نیازهای مردم باشید و به همین علت است که استارتاپ‌های باد صبا،  بازار، دیجی کالا، گپ و … به موفقیت واقعی رسیده‌اند در حقیقت  آنها به دنبال ثروت نرفته‌اند بلکه ثروت به سمت  آنها رفته است.

محمد علی چمنیان مدیرعامل نیان الکترونیک نیز از داستان رسیدن به سازمان ۷۰۰نفره خود و چالش و الزامات آن برای حاضران این رویداد سخنرانی کرد.

وی در حاشیه این رویداد اظهار کرد: از شرایط لازم برای رشد کارآفرینی، استفاده از سیستم‌های حمایتی مانند پارک‌ علم و فناوری یا مراکز رشد دانشگاهی است.

دکتر ملیحه فرامرزی نیز بیان کرد: بخش اعظمی از استارتاپ‌ها در همان ابتدای کار شکست می‌خورند و نیمی از بازماندگان نیز در ۵ سال اول شکست می‌خورند.

وی افزود: کسب‌و کاری می‌تواند رشد کند که مدیر آن هم دارای ذهنیت رشد باشد و از تغییرات درس بگیرد تا رشد کند.

مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این رویداد اظهار کرد: انجام کارهای مشترک با مجموعه‌های کارآفرین از برنامه‌های شورای اسلامی شهر مشهد است.

وی افزود: خلق ثروت را باید با کمک شرکت‌های کارآفرین و شهرداری انجام دهیم.

پیام این رویداد برای حاضران، کنار گذاشستن خیال پردازی در راه کارآفرینی و پذیرش سختی‌های این راه بوده است و برای تبدیل شدن به یک کارآفرین خوب باید کارآموزی خوبی در حضور افراد توانمند را تجربه کرد و همچنین برای توسعه یک کسب‌و کار در ابتدا باید زیرساخت لازم را فراهم آورد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *