استارتاپ خبر

رویداد منتورینگ نشانی در مشهد برگزار شد

رویداد منتورینگ نشانی در کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد در مراسم آغازین رویداد گفت: رویداد نشانی با هدف رشد یک کسب و کار خانگی و مستقل شکل گرفته است.

آیدا مهربان افزود : ما به دنبال حل مسائل و مشکلات شهر با نوآوری و خلاقیت هستیم و طی این رویداد قصد داریم تا به طور ویژه با استفاده از دانش (road map) «مسیر کسب و کار» بتوانیم در رشد و حمایت مدون کسب و کارهای خانگی حاشیه شهر مثمرثمر باشیم.

مجید طهوریان عسکری عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس نیز که از سخنرانان این رویداد بود، اظهار کرد: سالانه نزدیک به دو هزار میلیارد تومان صنعت سوغات زائر در شهر چرخش مالی دارداما سهم کسب وکارها از این میزان چقدر است ؟

وی با اشاره به اینکه کارخانه آوری به عنوان بستری مناسب برای رشد کسب‌و کارهای خُرد است، بیان کرد:  ما آمده ایم تا با همه توانمان کمک کنیم اقتصاد شهر مشهد شکوفاتر شود برای همین هم کلید واژه برکت را در شعارمان انتخاب کردیم.

شرکت کنندگان این رویداد یکصد کسب و کار خانگی محلات مورد هدف سازمان بازآفرینی که توسط دفاتر تسهیل‌گری معرفی شده‌اند همچنین اعضای کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس نیز در نشست تخصصی تامین مالی کسب و کارهای خانگی چالش ها و راهکارها حضور داشتند.

اساتید این رویداد فعالان حوزه های کسب و کارهای خانگی، اساتید دانشگاه های هنر و صنعت، فعالان استارتاپی استان و فعالان حوزه کسب و کار هستند.

حامیان این رویداد شورای اسلامی شهر مشهد، مرکز نوآوری شهری، کارخانه نوآوری مشهد، دبیرخانه ستاد خیرین شهریار، سازمان بازآفرینی، باشگاه دانشگاهی خانه صنعت و معدن، پلی کلینیک کارآفرینی دانشگاه های استان، مرکز آموزش عالی فرهنگ و هنر یک، شبکه توسعه اجتماعی رسالت، دانشگاه‌های خاوران و خیام مشهد، شتاب‌دهندگان فردوسی، تریگ‌ آپ و رکاد و انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی هستند.

گفتنی است رویداد منتورینگ «نشانی» در تاریخ ۲۸ مهر در محل کارخانه نوآوری مشهد برگزار شده است.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *