خبر

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد خبر داد:

رقابت ۳۰۰مددجوی یزدی در رویداد کارآفرینی “استارتاپ ویکند”

رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند با محوریت ایده‌های فناورانه و رقابت ۳۰۰ مددجوی ۱۶ تا ۴۰ سال تحت حمایت کمیته امداد برگزار می‌شود.

به گزارش پایکاه خبری عصر هشتم، امیر زین‌العابدین قمی با بیان اهمیت ترویج فرهنگ کارآفرینی و شناسایی جوانان مستعد کارآفرینی گفت: رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند با محوریت ایده‌های فناورانه در شهرستان‌های ابرکوه، بهمن، اردکان، میبد، تفت، نیر و منطقه یک یزد برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این رویداد را توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری عنوان کرد و افزود: محور‌های این رویداد، توسعه و تجاری سازی محصولات نوآورانه، مهارت‌های موردنیاز برای کارآفرینی و کسب‌وکار‌های موفق است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: برگزاری رقابت استارتاپ ویکند فرصت مناسبی برای مددجویان علاقه‌مند در سطح استان است تا ضمن آشنایی با ماهیت این‌گونه رویدادها، در حوزه کارآفرینی، ایده پردازی، ارائه مدل کسب‌وکار و دیگر مفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
جذب ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای ۱۶ استارتاپ

وی تصریح کرد: کمیته اجرایی این رویداد تشکیل شده و بیش از ۳۰۰ نفر در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند که پس از غربالگری شرکت‌کنندگان، دوره آموزشی پیش رویداد به صورت مجازی طی ۱۶ ساعت برگزار می‌شود. رویداد اصلی طی سه روز برای بررسی اولیه طرح‌ها، تیم سازی، تکمیل بوم کسب‌وکار، ساخت نمونه اولیه، پیاده‌سازی و ارائه طرح به هیئت‌ داوران اجرا می‌شود.

زین‌العابدین قمی با بیان اینکه این طرح با محوریت کمیته امداد و همکاری پارک علم و فناوری اقبال یزد، فن بازار منطقه‌ای یزد و شرکت راهکار تجارت پویا سورنا اجرا می‌شود، اظهار داشت: تیم‌ها محصول اولیه حاصل از ایده خود را به هیئت داوران ارائه و به دفاع از آن می‌پردازند و در نهایت سه ایده برتر از سوی داوران انتخاب و از آنان تجلیل به عمل می‌آید.

مطالعه بیشتر …
چشمه ایده‌های استارتاپی کجاست؟

وی تصریح کرد: تیم‌های اول تا سوم، تا سه جلسه به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره سورنا استفاده کرده و برای دریافت خدمات به پارک علم و فناوری معرفی شده و از تسهیلات صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز برای راه‌اندازی کسب‌وکار بهره‌مند می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تأکید کرد که هم‌اکنون دوره آموزشی پیش رویداد در حال برگزاری است و اختتامیه این طرح اوایل مهرماه برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *