بین الملل فناوری خبر

فیس بوک در واکنش به گزارش ها وال استریت ژورنال؛

رد ادعای اشتباهات عمدی بر علیه کاربران

فیس‌بوک محتوای چند گزارش جنجالی نشریه وال‌استریت مبنی بر ادعاهایی در مورد اشتباهات عمدی در این شرکت مطرح شده بود را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، فیس‌بوک تصریح کرده در این مقالات انگیزه‌های کاملاً نادرستی به مدیران و کارکنان فیس‌بوک نسبت داده شده است.

وال‌استریت ژورنال با استناد به اسناد داخلی فیس‌بوک شامل گزارش‌های تحقیقاتی، مباحث آنلاین کارمندان، پیش‌نویس پاورپوینت‌های مربوط به مدیران ارشد و غیره به این جمع بندی رسیده که پژوهشگران این شبکه اجتماعی به صراحت برخی تأثیرات منفی و نامطلوب فیس‌بوک را شناسایی کرده‌اند، اما این پلتفرم موفق به رفع مشکلات یادشده نشده و آنها را رفع نکرده است.

این نشریه همچنین مدعی شده فیس‌بوک به نفع چهره‌های مشهور فعال در این شبکه اجتماعی تبعیض و استثنا قائل می‌شود و برخی یا همه قوانین خود را در مورد این افراد اعمال نمی‌کند.

همچنین فیس‌بوک که مالک اینستاگرام است اثرات منفی این اپلیکیشن بر روی کاربران جوان را کمتر از حد واقعی نشان می‌دهد. یکی دیگر از تخلفات فیس‌بوک این است که با دستکاری الگوریتم آن کاری می‌کند تا محتوای آن خشمگینانه تر به نظر برسد.

مطالعه این خبر به شما پیشنهاد می‌شود
واکنش تند فیس بوک در برابر درخواست رگولاتوری انگلیس

علاوه بر این فیس‌بوک واکنش ضعیفی نسبت به هشدارهای کارکنان خود داشته که هشدار داده بودند از این پلتفرم در برخی کشورهای در حال توسعه برای قاچاق انسان سوءاستفاده می‌شود.

به گفته نیک کلگ معاون ارشد فیس‌بوک در امور جهانی این شبکه اجتماعی، در مقاله‌های وال‌استریت به طور عمدی اقدامات فیس‌بوک برای بهبود شرایط نادیده گرفته شده و محتوای آنها به طور عمدی با واقعیت ناسازگار است.

وی این ادعا که «فیس‌بوک تحقیقاتی را انجام می‌دهد و در صورت ناخوشایند بودن یافته‌ها برای این شرکت، به طور سیستماتیک و عمدی آن را نادیده می‌گیرد»، یک دروغ کامل توصیف کرد.

وی به تلاش‌های فیس‌بوک برای مدیریت پست‌های مربوط به واکسن کرونا اشاره کرد و افزود «تلاقی بین رسانه‌های اجتماعی و رفاه» یک موضوع جدید و در حال تحول است که محققان در حال مطالعه بر روی آن هستند.

منبع:خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *