سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری

ربات‌های بومی آماده استفاده در خطوط تولید صنعتی

استارتاپ خبری عصر هشتم

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی موفق به ساخت ربات‌ صنعتی برای استفاده در خطوط تولیدی صنایع مختلف شده‌اند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سهیل آهنگریان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان زمینه فعالیت این شرکت را تولید ربات‌های صنعتی و خطوط تولید رباتیک دانست و گفت: فعالیت این شرکت از سال ۱۳۹۰ آغاز شد و تاکنون نیز پروانه فعالیت‌مان طی سه مرحله در سطح فناوری تمدید شده است.

وی افزود: با دریافت زمین از شهرک صنعتی استان تهران، جذب سرمایه و نیز اضافه کردن یک شریک تجاری در حوزه سهامداران، در حال گسترش فعالیت‌های خود هستیم و در سال گذشته نیز جواز تاسیس، دریافت شد و نسبت به گسترش کار خود در شهرک صنعتی شهریار اقدام کردیم.

رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اشاره به ویژگی‌های ربات صنعتی ساخته شده، گفت: این محصول از ۶ درجه آزادی به طول دو متر و۹۰ سانتیمتر، دقت ۵ صدم میلیمتر در موقعیت‌یابی و انجام حرکات و ماکسیمم سرعت آن یک متر بر ثانیه برخوردار است و برای ساخت آن از قطعات معتبر استفاده کرده‌ایم.

آهنگریان، طراحی، ساخت و سیستم کنترل ربات صنعتی را متعلق به این شرکت دانست و ادامه داد: این ربات صنعتی در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، تولید مصالح ساختمانی، پتروشیمی‌ها و هر صنعتی که از کارخانه‌ای برخوردار است، قابل استفاده است و جوشکاری، برشکاری، جابجایی قطعات و… از انواع کاربردهای آن به شمار می‌آید.

 

منبع: ایسنا 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *