نوآوری

راه اندازی برنامه نوآوری فیفا FIFA Innovation Programme

به گزارش عصر هشت، برنامه نوآوری فیفا ابتکار جدیدی است که هدف آن همکاری و انعقاد قرارداد با محصولات نوآورانه ای است که وارد بازار شده است ولی هنوز برای استفاده در بازی فوتبال آماده نمی باشند. آنها شامل محصولات جدیدی هستند که توسط شرکت‌های نوپا، استارت آپ ها یا تغییر در محصولات موجود به بازار عرضه شده اند و ماهیت ابتکاری دارند.

مهمترین چالشی که با توسعه فناوری‌ها و چند برابر شدن محصولات خاص فوتبال در بازار به وجود آمده است، شکافی است که فیفا بین مرحله ایده محصول، نمونه اولیه و رسیدن به یک استاندارد جهانی با آن روبرو است. برنامه نوآوری فیفا با ایجاد دانش و آگاهی از تغییرات احتمالی مقررات یا استانداردهای موجود، عامل برطرف کردن این شکاف است. این برنامه با هدف تعامل به روشی ساختار یافته و سودمند متقابل با ارائه دهندگان مختلف محصولات جدید و راه حل های نوآورانه که هنوز برای بازار آماده نیستند، طراحی شده است.

glt cam

بر خلاف بسیاری از مراکز نوآوری، برنامه نوآوری فیفا به گونه ای ساختار یافته ایجاد شده است:

  1. معیارهای عینی و مشخص تعیین شده توسط فیفا باید تأمین شود.
  2. یک خروجی قابل اندازه گیری ظرف مدت دو سال (با تمدید به صلاحدید FIFA) مورد نیاز است و پس از آن پروژه خاتمه می یابد.
  3. یک انجمن حمایت کننده و برگزار کننده مسابقات یا باشگاه ها لازم است که از پروژه پشتیبانی کند.

محصولی که ارزش خود را ثابت کند تحت برنامه کیفیت FIFA قرار گرفته و واجد شرایط دریافت مجوز می‌شود، در حالی که محصولاتی که هیچ شایستگی نداشته باشند از این برنامه حذف می شوند. یک تبصره اضافی برای آن دسته از نوآوری ها که تأثیر مستقیم بر روی بازی و یا قوانین بازی دارند اعمال می شود، در ابتدای پروژه به یک تصویب رسمی و کتبی از IFAB (هیئت بین المللی فوتبال) نیاز است و هر نتیجه ای از برنامه نوآوری فیفا، منوط به تصمیم مثبت IFAB پس از پایان پروژه می باشد.

pitch fip

با آغاز برنامه نوآوری فیفا، علامت رسمی جدید این برنامه اعلام شده است. علامت زیر استفاده می شود تا هنگام ارتباط با این طرح جدید، در سطح جهانی قابل شناسایی باشد.

innoprogramme 1

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *