سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

راه‌اندازی ۸ شتاب‌دهنده جدید در حوزه زیست‌فناوری

راه‌اندازی 8 شتاب‌دهنده جدید در حوزه زیست‌فناوری-استارتاپ خبری عصر هشتم

راه اندازی شتاب‌دهنده‌های زیستی از سال 95 شتاب گرفت و در حال حاضر 23 شتاب‌دهنده در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شتاب‌دهندگایی که در حوزه‌های فناورانه‌ای چون مواد اولیه دارویی، داروهای بیولوژیک و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند.

و سهم بالایی در ارتقای تولید این مواد در کشور دارند. محصولاتی راهبردی و حیاتی در نظام سلامت کشور همچون گسترش حوزه‌های فناورانه مانند زیست‌فناوری، نانو، گیاهان دارویی، سلول‌های بنیادی، لیزر، انرژی و غیره نقشی موثر ایفا می کنند.

راه‌اندازی ۸ شتاب‌دهنده جدید در حوزه زیست‌فناوری-استارتاپ خبری عصر هشتم

 یکی از عرصه‌های علمی و فناورانه‌ای که از خدمات این شتاب‌دهنده‌ها بهره می‌برند، فعالان حوزه‌های مختلف زیست فناوری هستند.

افراد صاحب ایده‌ای‌ که قصد فعالیت در حوزه‌هایی چون دارو، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی و غیره دارند؛ اما چندان آشنایی با بازار و نحوه موفقیت در تقابل با رقبا را ندارند. شتاب‌دهنده‌ها در این مرحله وارد میدان می شوند و این شرکت‌ها و مجموعه‌ها را یاری می‌کنند.

شتاب‌دهنده‌ها مراکزی هستند که در کنار استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا قرار می‌گیرند و با تمرکز و سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های قابل اجرا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار می‌گیرند. در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش‌های لازم برای موفقیت بهتر و بیشتر را ارائه می‌کنند.

مطالعه این گفت‌و گو می‌تواند برای مشا مفید باشد
ایده استارتاپی برای تأمین و رفع نیاز به ابزارهای پژوهشی علوم زیستی

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد است تا تعداد این شتاب‌دهنده‌ها را که در حال حاضر ۲۳ مرکز است به ۳۱ ستاب‌دهنده برساند تا هم توزیع و پراکندگی آنها در کشور بهتر و در دسترس‌تر شود و هم حوزه‌های متنوع‌تری را پوشش دهند.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *