پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ بین الملل خبر

راه‌اندازی پایگاه کسب و کار فناورانه در قطر

پایگاه کسب و کار فناورانه - عصرهشتم

مدیرکل توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی از راه‌اندازی پایگاه کسب و کار فناورانه برای توسعه کسب و کار بین دو کشور در قطر خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با اشاره به تلاش‌های چهارساله برای توسعه همکاری‌ها با بخش خصوصی و دولتی قطر در حوزه فناوری اظهار داشت: در همین راستا با برنامه‌ریزی برگزاری اولین نشست تجاری – فناوری میان ۵۰ شرکت دانش بنیان علاقه‌مند و طرف‌های قطری در سال ۹۶ برنامه‌ریزی نهایی شد، اما به دلیل شرایط متغیر سیاسی قطر و مبتنی بر نظر وزارت امور خارجه این نشست برگزار نشد.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری افزود: در ادامه پیگیری های معاونت علمی و فناوری، هیئتی متشکل از مدیران معاونت علمی و شرکتهای دانش بنیان جهت حضور در اولین نشست تجاری مشترک و بازدید از صندوق فناوری عمان (Oman Technology Fund-OTF)، پارک فناوری اطلاعات مسقط (Knowledge Oasis Masqat) و پارک فناوری مسقط (Innovation Park of Masqat-IPM) و دیدار با وزیر صمت، وزیر امور خارجه و دبیرکل شورای تحقیقات عمان در مهرماه سال ۹۶ به آن کشور اعزام شدند.

پایگاه صادرات فناوری با راه اندازی خانه نوآوری فناوری ایران در دوحه

مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه هیات قطری بعد از رویت پروژه های فناورانه و شرکتهای دانش بنیان ایرانی، علاقمند به سرمایه گذاری روی طرح های دانش بنیان و همکاری با ایرانی ها شدند، گفت: آنها مایل بودند که با پروژه های مختلف ایرانی همکاری کنند و امکاناتی را برای این پروژه ها فراهم سازند.

استیری با اشاره به اینکه کشور قطر می‌تواند هابی برای صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به سایر کشورهای در ارتباط باشد، بیان کرد: برنامه داریم با مشارکت بخش خصوصی پایگاهی برای توسعه کسب و کار بین دو کشور در قطر راه اندازی کنیم.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری تدکید کرد: در هر صورت زمینه همکاری دو کشور ایران و قطر وجود دارد؛ امیدواریم‌ که بتوانیم علاوه بر راه اندازی زیرساخت صادرات در قطر، زمینه صادرات محصولات فناورانه به این کشور با قدرت بیشتری صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *