دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰

راه‌اندازی اولین صندوق جسورانه برای حمایت از طرح‌های سینمایی و فرهنگی

صندوق جسورانه برای حمایت از طرح‌های سینمایی و فرهنگی-عصر هشتم

 سرپرست نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران اعلام کرد:  اولین صندوق جسورانه برای حمایت از طرح‌های حوزه‌های فرهنگی، صنایع خلاق و سینمایی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، عارف علیقلی‌پور در نشست تشریح فعالیت‌ها و حوزه‌های سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: راه اندازی صندوق‌های جسورانه یکی از اقدامات مثبت بازار سرمایه است و در این راستا اولین صندوق جسورانه در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ما برای تامین مالی حوزه‌های هنری و سینمایی و فرهنگی ابزار مالی در اختیار نداشتیم، اظهار کرد: با راه اندازی صندوق جسورانه “سپهر یکم” یک ابزار تامین مالی جدید برای صنعت قدیمی سینما و فرهنگ ایجاد شد و ایجاد این صندوق به تامین مالی این حوزه کمک خواهد کرد.

علیقی‌پور با اشاره به برخی از تجارب موفق در فرابورس برای حمایت از طرح‌های حوزه فرهنگی، خاطر نشان کرد: امیدواریم با راه اندازی این صندوق، پروژه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری انتخاب شود.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
اسنپ‌ونچرز بازوی سرمایه‌گذاری اسنپ در سرمایه‌گذاری خطرپذیر

سرپرست نهاد مالی و نوآوری فرابورس ایران، ایجاد شراکت چند جانبه را از مزایای صندوق‌های جسورانه ذکر کرد و ادامه داد: سپرده گذاری در این صندوق‌ها آسان‌تر و نقل و انتقال نیز به سهولت صورت خواهد گرفت و امکان شراکت سایر بازیگران در طرح‌ها نیز وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون صندوق جسورانه در کنار صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق نوآوری نقدینگی را در بازار تولید هدایت می‌کنند، افزود: تاکنون ۱۴ صندوق با این عنوان در کشور راه اندازی شده است و صندوق‌های جسورانه دیگری در حال شکل گیری هستند.

علیقلی‌پور از راه اندازی ۲۰ صندوق دیگر تا پایان سال خبر داد و ادامه داد: با راه‌اندازی این صندوق‌ها به سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در حوزه صندوق‌های جسورانه رسیده‌ایم.

وی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه صندوق‌های تامین مالی، خاطر نشان کرد: در ۴ هفته اخیر حدود ۴ میلیارد تومان سرمایه از طریق صندوق‌های تامین مالی به اکوسیستم نوآوری کشور تزریق شده است.

به گزارش ایسنا، اولین صندوق جسورانه حوزه صنایع فرهنگی با نام سپهر یکم با سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش و فناوری سپهر، حوزه هنری انقلاب اسلامی و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی، راه اندازی و پذیره‌نویسی این صندوق با نماد سپهر در فرابورس ایران آغاز شده است.

 

منبع: isna

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *