دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت: طرح صیانت منجر به ایجاد استارتاپ یونیکورن می‌شود!

طرح صیانت - عصر هشتم

رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت اعلام کرد: طرح صیانت منجر به ایجاد استارتاپ یونیکورن در ایران شود!

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در یازدهمین جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت صیانت اظهار کرده است: این طرح می‌تواند ضامن حل مشکلات بورسی شدن استارتاپ‌ها و شکل‌گیری شرکت‌های یونیکورن در ایران باشد.

نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس در جلسه کمیسیون مشترک اعلام کرد: نامه انتقادی ناظر بر تمامی نسخه‌های طرح صیانت از جمله نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات است.

یازدهمین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت پس از حدود یک ماه وقفه با محوریت نظر مرکز پژوهش‌ها و وزارت ارتباطات برگزار شد.

حرکت مرکز پژوهش‌ها شان مجلس را زیر سوال برده است!

در این جلسه هیئت رئیسه کمیسیون مشترک به رسانه‌ای شدن این نامه و محتوای آن شدیداً انتقاد داشتند.

یزدی‌خواه، نائب رئیس کمیسیون مشترک با اشاره به این اتفاق گفت: ارجاع طرح نه در قالب ماده ۱۴۲ بلکه براساس اختیارات اصل ۸۵ قانون اساسی بوده است.

وی افزود: همچنین قرار بر دعوت دوباره از کارشناسان و نمایندگان کسب‌وکارها و نهادهای مختلف نبود زیرا این افراد یا بایستی در مرکز نظرات خود را اعلام کنند یا در کمیسیون مشترک. اما مرکز پژوهش‌ها به جمع‌بندی نرسیده و به جای ارسال نامه محرمانه آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.»

به اعتقاد وی حرکت مرکز پژوهش‌ها شان مجلس را زیر سوال برده است. در حالی که این نامه صرفه جنبه مشورتی داشته و برای نمایندگان که وظیفه قانون‌گذاری دارند، الزام آور نیست.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
طرح صیانت به «طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» تغییر نام پیدا کرد

یکی از اعضای کمیسیون مشترک با بیان اینکه طبق گفته رهبر، بایستی نظرات این مرکز مورد توجه مجلس قرار گیرد، گفت: اختلافات از ابتدای طرح وجود داشته است اما اکنون شکل سیاسی به خود گرفته است.

وی افزود: ادامه این مسیر نیازمند دقت و وقت بیشتری است در غیر این صورت باعث قطب‌بندی در مجلس و جامعه شده که موجب نگرانی است.»

طی آخرین جلسه کمیسیون مشترک تصمیم بر آن شد که طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شود تا نظرات کسب‌وکارها و وزارت ارتباطات در آن اعمال شود.

گفتنی است  جلسه بعدی کمیسیون، طبق روال قبل فردا ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد. نمایندگان کمیسیون در این جلسه به بررسی طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی خواهند پرداخت.

 

منبع : digiato

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *