یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

دومین معامله بزرگ مایکروسافت با خرید Nuance

دومین معامله بزرگ مایکروسافت با خرید Nuance - عصر هشتم

دومین خرید بزرگ در تاریخ مایکروسافت با خرید نقدی Nuance رقم خورد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، کمیسیون اروپا پس از بررسی‌های انجام شده پیشنهاد ۱۹٫۷میلیارد دلاری مایکروساقت را برای خرید شرکت نرم افزار رایانه‌ای Nuance Communications پذیرفت.

این شرکت فناوری نرم افزار رایانه‌ای چندملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در برلینگتون ماساچوست قرار دارد و دومین خرید بزرگ در تاریخ شرکت بزرگ مایکروسافت است .

Nuance Communications با طراحی و ارائه نرم افزار‌های تشخیص گفتار و هوش مصنوعی را به بازار عرضه می‌کند کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته تا مدیران مایکروسافت را متقاعد به خرید نقدی این شرکت کند.

البته رگولاتور این معامله اعلام کرده است که خرید پیشنهادی، هیچ نگرانی رقابتی در اتحادیه اروپا ایجاد نخواهد کرد و همچنین در تجزیه و تحلیل این پیشنهاد، متوجه شده است که مایکروسافت و نوآنس محصولات بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، این رگلاتور معتقد است که این شرکت همچنان در آینده با رقابت قوی از سوی سایر شرکت‌ها مواجه خواهد شد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
عرضه اقتصادی‌ترین لپ‌تاپ سرفیس مایکروسافت

پیش از این آمریکا و استرالیا، هر دو این معامله را امضا کرده بودند، اما هنوز تکمیل نشده بود. در ۱۳ دسامبر، سازمان رقابت و بازار انگلیس گفته بود که این معامله را بررسی خواهد کرد.

گفتنی است که بزرگترین خرید در تاریخ مایکروسافت، معامله ۲۶.۲ میلیارد دلاری آن برای لینکدین بود. همچنین بزرگترین خریدی که این شرکت وارد معامله با آن نشد نیز، پیشنهاد ۵۰ میلیارد دلاری یاهو در سال ۲۰۰۸ بود.

منبع:  yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *