پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
نوآوری خبر

دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ۱۲ شهریورماه در قالب ۲۱ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار خواهد شد

مسابقه ملی فناوری نانو به عنوان بزرگ‌ترین رویداد دانشگاهی در زمینه فناوری نانو، هر سال توسط بنیاد آموزش فناوری نانو، به عنوان متولی ترویج فناوری نانو در بخش دانشگاهی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برگزار می‌شود و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در این مسابقه به رقابت می‌پردازند. این مسابقه به صورت آزمون چهار گزینه‌ای در ۵ سرفصل مفاهیم پایه و نانوساختارها، سنتز و روش‌های ساخت، روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز، کاربرد‌های فناوری نانو و تجاری‌سازی و محصولات نانو ساخت ایران طراحی شده است.

به برترین‌های مسابقه ملی فناوری نانو جوایز مختلفی نظیر امتیاز بنیاد ملی نخبگان، جوایز نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اختصاص خواهد یافت و همچنین این افراد، شرایط ورود به برنامه نانواستارتاپ و شبکه مدرسان نانو را پیدا خواهند کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، دهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت دو مرحله‌ای برنامه‌ریزی شده است که مرحله اول به صورت آزمون آنلاین در روز‌های ۹، ۱۰ و ۱۱ مرداد برگزار شد و از بین ۴۶۵۶ ثبت‌نامی آزمون، ۳۰۸ نفر به مرحله دوم راه پیدا کرده‌اند. جهت حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان در شرایط موجود کشور و بر اساس محل استقرار داوطلبان، ۲۱ حوزه امتحانی در سراسر کشور برای برگزاری آزمون مرحله دوم به صورت حضوری انتخاب شد.

تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز بیشترین تعداد شرکت‌کننده را در بین حوزه‌های امتحانی دارند. مرحله دوم دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲، به صورت حضوری و با رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی مشخص شده برگزار خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *