شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال استارتاپ بین الملل خبر

دستورالعمل سناتورهای آمریکایی به گوگل و اپل

منع گوگل و اپل - عصرهشتم

سناتورهای جمهوری‌خواه اپل و گوگل را از میزبانی برنامه‌هایی که امکان پرداخت با ارز دیجیتال چین را می‌دهند.

به گزارش استارتاپ خبری عصرهشتم،سناتورهای جمهوری‌خواه اپل و گوگل را از میزبانی برنامه‌هایی که امکان پرداخت با ارز دیجیتال چین را می‌دهند، منع می کنند، این نگرانی وجود دارد که این سیستم پرداخت به پکن اجازه دهد از آنها جاسوسی کند.
آمریکا در راستای افزایش تقابل با چین قصد دارد مانع استفاده اپ استورهای اپل و گوگل از یوان دیجیتال چین شود.

بر اساس این طرح، که روز پنجشنبه منتشر شد شرکت‌های آمریکایی که فروشگاه‌های اپلیکیشن را در اختیار دارند یا کنترل می‌کنند، «نباید هیچ برنامه‌ای را در فروشگاه‌های برنامه [خود] در ایالات متحده پشتیبانی کنند که تراکنش‌های مبتنی بر یوآن دیجیتال یا e-CNY را پشتیبانی کرده یا فعال می‌کند. ” این طرح توسط سناتورهای جمهوری خواه تام کاتن، مارکو روبیو و مایک براون ارائه شده است.

مطالعه این مطلب میتواند مفید باشد

شکایت سازندۀ پابجی از فری فایر، گوگل و اپل

بنابراعلام دفتر کاتن، یوان دیجیتال می‌تواند به دولت چین امکان دهد«تمام تراکنش‌های شبکه ای را به صورت آنی مشاهده کند و این مساله حریم خصوصی و امنیت کاربران آمریکایی که به این شبکه می‌پیوندند را برهم می زند».

این اقدام پس از آن صورت گرفته که وی چت، یک اپلیکیشن پیام رسانی و پرداخت متعلق به شرکت تنسنت چین با بیش از ۱٫۲ میلیارد کاربر، اعلام کرد پشتیبانی از یوان دیجیتال را در اوایل سال جاری آغاز خواهد کرد. علی پی، برنامه پرداخت بسیار محبوب متعلق به گروه انت در چین نیز ارز دیجیتال را می پذیرد. هر دو برنامه در فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل موجود هستند.

منبع : خبرگزاری فارس

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *