چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

دسترسی بیشتر کاربران به حالت ایمنی توییتر

حالت ایمنی توییتر - عصر هشتم

امکان استفاده از حالت ایمنی توییتر برای حدود نیمی از کاربران در ایالات متحده‌ی آمریکا، بریتانیا، کانادا و...فراهم شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، حالت ایمنی توییتر یک قابلیت در نسخه بتاست که از نمایش ترول‌ها در فید توییتر شما به‌صورت خودکار جلوگیری می‌کند

این ویژگی که پیش‌تر به‌صورت محدود در ماه سپتامبر آزمایش شده و حالا شرکت توسعه‌دهنده تصمیم‌ گرفته است آن را دراختیار حدود نیمی از کاربران خود در تعدادی از کشورهای انگلیسی‌زبان قرار دهد.

  قابلیت جدید توییتر به‌طور فعال ترول‌ها را جست‌وجو می‌کند و به شما امکان می‌دهد آن‌ها را از فید خود حذف کنید. CNET دراین‌باره توضیح می‌دهد:

توییتر که روزانه حدود ۲۱۷ میلیون کاربر فعال دارد، برای مدت زیادی زیر فشار بود تا بیشتر با آزار و اذیت مجازی مبارزه کند با این قابلیت جدید حساب‌هایی که از عبارات بالقوه مضر (ازجمله توهین و پاسخ‌ها و منشن‌های مکرر) استفاده می‌کنند، به‌مدت هفت روز مسدود خواهد کرد.

مشاهده این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
دسترسی جهانی به قابلیت Spaces توییتر برای ضبط و پخش مجدد گفت‌و گوها

مطالعه‌ای که سازمان عفو بین‌‌الملل و Element AI در سال ۲۰۱۸ انجام داد، نشان داد روزنامه‌نگاران و سیاست‌مداران زن به‌طور میانگین هر ۳۰ ثانیه یک‌ بار توییت‌های «توهین‌آمیز» یا «مشکل‌ساز» دریافت می‌کنند تا این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به‌دلیل سمی‌بودن، به‌ویژه برای زنان، با انتقاد مواجه شود.

اگر ویژگی مذکور دردسترس حساب کاربری شما قرار گرفته است؛ اما از آن استفاده نمی‌کنید، توییتر به شما پیشنهاد می‌کند این ویژگی را هرچه‌سریع‌تر فعال کنید.

توییتر اعلام کرده است: از زمان عرضه‌ی اولیه بتای Safety Mode در ماه سپتامبر، متوجه شدیم برخی افراد برای شناسایی تعاملات ناخواسته کمک می‌خواهند. به‌همین‌دلیل، فناوری ما اکنون پاسخ‌های بالقوه مضر یا ناخوانده را شناسایی می‌کند و از افراد در نسخه‌ی بتا می‌خواهد که حالت ایمنی را فعال کنند.

توییتر اخیراً قابلیت دیگری را آزمایش کرد که با انتقاد زیادی مواجه شد. ویژگی مذکور ارسال پیام‌های شخصی در این پلتفرم را آسان‌تر می‌کرد؛ اما بسیاری می‌ترسند که این امر باعث افزایش تعداد پیام‌های توهین‌آمیز شود.

 

منبع: zoomit

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *