دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
فناوری محتوای دیجیتال خبر

دسترسی به اسکایپ بر روی فایرفاکس

به نوشته وبسایت Dr. Windows، اکنون امکان استفاده کاربران فایرفاکس هم از این پلتفرم فراهم شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اکنون به فاصله دو سال از عرضه نسخه وب اسکایپ، مایکروسافت بالاخره شرایط کار اسکایپ بر روی فایرفاکس را فراهم آورده است، البته با یک هشدار غیرضروری.

روشن است که اسکایپ یک اپ مخصوص دسکتاپ هم (علاوه بر نسخه موبایل) دارد، به همین خاطر شاید نیاز به یک مرورگر وب برای استفاده از آن کاری غیرلازم و اضافی به نظر برسد. با این حال، ممکن است همه مایل به نصب یک اپ جداگانه صرفا برای تماس‌های گهگاهی نباشند، و ممکن است همه به استفاده از مرورگر ساخت مایکروسافت (اج) علاقه‌مند نباشند. ولی استفاده بر روی همه مرورگرها تاکنون امکان‌پذیر نبوده است.

با تغییر رویکرد مرورگر اج مایکروسافت از موتور edgeHTML به کرومیوم باعث شد تا مرورگرهای مشابهی مانند کروم و اپرا قادر به پشتیبانی از اسکایپ جدید برای تجربه وب بشوند.

اکنون امکان استفاده کاربران فایرفاکس هم از این پلتفرم فراهم شده است. البته هشداری نمایش داده خواهد شد مبنی بر اینکه ممکن است همه قابلیت‌های اسکایپ در این حالت قابل بهره‌برداری نباشد، هرچند که در واقع چنین هشداری موضوعیت ندارد.

این تطابق‌پذیری با فایرفاکس برای Skype 8.78 (که اکنون در حالت پیش‌نمایش برای اینسایدرها است) قابل دسترسی خواهد بود. هنوز مشخص نیست که چه زمانی امکان دسترسی عموم به آن نیز فراهم خواهد شد تا دیگر فایرفاکس تنها مرورگری نباشد که از اسکایپ تحت وب پشتیبانی نمی‌کند.

منبع: itna

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *