سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

درمان پوکی استخوان با فناوری نانو

مدیرعامل یک شرکت ایرانی نانو اظهار کرد: می‌توانیم با استفاده از فناوری نانو پوکی استخوان را در صورت دریافت حمایت‌های مالی در کوتاه‌ترین زمان ممکن درمان کنیم.

مهسا صودابری، مدیرعامل یک شرکت فعال در زمینه نانو اظهار کرد: جدیدترین ایده ما ساخت داربست های زیستی بر پایه نانو سلولز  است که زیست تخریب پذیر هستند و کاربرد بسیار زیادی در زمینه پزشکی دارند.

این فعال فناور افزود: ایده ما به زبان ساده تر در مهندسی بافت استفاده می شود که در مرحله اول در مهندسی بافت استخوان روی آن کار خواهیم کرد.

صودابری ادامه داد: عملکرد این محصول در مهندسی بافت استخوان به این شکل است که روند درمان را برای بیمارانی که دچار شکستگی های بزرگ هستند، سریع و آسان می‌کند.

او  تصریح کرد: در مراحل بعدی این ایده را برای درمان قطعی پوکی استخوان در کوتاه ترین زمان ممکن گسترش خواهیم داد تا از خروج بیماران از کشور برای درمان جلوگیری کنیم.

این فعال فناور گفت: ایده ما برای اینکه به محصول تبدیل شود به یک آزمایشگاه مجهز و سرمایه گذار نیاز دارد تا بتوانیم علاوه بر اینکه تمام بیماران ایرانی را بهبود ببخشیم، گردشگری پزشکی را در کشور رایج کنیم.

 

منبع: yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *