چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

درخواست اپیک گیمز تجدیدنظر علیه اپل

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، اپیک گیمز امروز در مورد حکم صادرشده بر علیه اپل تقاضای فرجام خواهی کرد. روز گذشته خبری منتشر شد دال بر اینکه اپل دیگر حق ندارد دیگر برنامه نویسان و شرکت ها را مجبور به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای اختصاصی خود کند و انحصار اپل در این زمینه به پایان رسید.

البته این حکم اپیک گیمز را راضی نکرد، زیرا اپل کماکان می تواند خواستار دریافت ۳۰ درصد کمیسیون خود از برنامه نویسان و شرکت های نرم افزاری بابت انتشار و توزیع اپلیکیشن های آنها شود. از همین رو درخواست فرجام خواهی از حکم یادشده توسط آن مجددا مطرح شده است.

بر اساس محتوای این حکم که به تایید ۹ قاضی از ۱۰ قاضی رسیده، اپل از کنترل انحصاری بر این بازار برخوردار نیست. بنابراین قضات به این جمع بندی نرسیدند که اپل باید از شکل گیری اپ استورهای جایگزین در محیط سیستم عامل آی او اس پشتیبانی کند.

مطالعه بیشتر …
آیا دولت چین در حال نابودی شرکت های فناوری اطلاعات کشور خود است؟

این امر مهم ترین خواسته اپیک بود که از مدت ها قبل به دنبال آن بود. این شرکت امیدوار است بتواند در نهایت یک اپ استور اختصاصی برای محصولات خود در آیفون و آی پد راه اندازی کند.

یکی دیگر از دلایل اعتراض اپیک گیمز این است که اپل کماکان می تواند به بلوکه کردن بازی Fortnite این شرکت در اپ استور به علت نقض قوانین خود ادامه دهد و الزامی به تغییر این تصمیم خود ندارد. اپیک نگران است که اپل بر همین مبنا برخی بازی های دیگر این شرکت را در اپ استور بلوکه کند و لذا درگیری دو طرف ادامه خواهد یافت.

منبع:خبرگزاری فارس

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *