خبر بازی

درآمد 900میلیون دلاری نتفلیکس از سرمایه‌گذاری در ساخت سریال squid game

نتفلیکس از ساخت سریال squid game درآمد۹۰۰میلیون دلاری داشته است

squid game - عصرهشتم

در حالیکه سریال کره ای squid game درآمدی نزدیک به 1 میلیارد دلاری داشته ولی بخش عمده ای از این مبلغ نصیب نیفلیکس شده است

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در حالی نتفلیکس با سرمایه‌گذاری ۲۳میلیون دلاری به درآمد نزدیک به ۱ میلیاردی از این مینی سریال کره‌ای محبوب squid game دست پیدا کرده است.

تهیه‌کنندگان این سریال اعلام کرده‌اند: تنها بخش ناچیزی از این درآمد نسیب آنها شده و عمده آن در جیب نتفلیکس رفته است.

البته این خبر هم اعلام شده که در صورت ساخته شدن فصل دوم، تهیه‌کنندگان squid game سهم بیشتری دریافت خواهند کرد.

 

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد میشود :

برگزاری مسابقات واقعی Squid Game در شهر دُبی

 

علت معروف شدن سریال squid game

سریال squid game  ، موضوع یک بازی ۶ مرحله‌ای است که در ازای بازی آن به شرکت‌کنندگان مبلغ کلان (۴۵۶ میلیون دلار) تعلق می‌گیرد.

در ابتدا هیچ‌کس نمی‌داند که تقاص بازندگی در این بازی مرگ است و هر نفر طمع پول وارد می‌شود اما در بازی اول مشخص می‌شود هر کس در هر مرحله ببازد خواهد مرد و نفرات آخر برنده این بازی صاحب جایزه بازی می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین علت‌های معروف شدن سریال squid game به تصویر کشیده شدن تاثیری است که پول روی شخصیت انسان‌ها می‌گذارد جوری‌که حتی نسبت خونی در آن بی‌معنی است.

حتی بنیان‌گذار این بازی‌ها (پیرمرد شماره ۱) پسرش (بازیکن شماره ۴۵۶) را در کودکی به علت درگیر شدن داخل این بازی رها کرده بود و بعدها پسرش را وارد همین بازی کرد و جانش را در معرض خطر قرار داد و خود نیز از این موضوع لذت می‌برد.

نکته قابل توجه اینست که در انتهای سریال squid game  متوجه می‌شویم که صاحب اصلی بازی پیرمرد بازیکن شماره یک است و به پسرش (بازیکن ۴۵۶) توضیح می‌دهد که به خاطر پولداری زیاد و بیماری‌اش و درخواست برای هیجان بیشتر این بازی را راه انداخته است!

او در جایی از سریال می‌گوید هم افراد فقیر و هم افراد پولدار هیجانی در زندگی خود ندارند و به این صورت می‌خواسته به زندگی خود هیجان بیاورد. این بیان‌گر یک فاصله طبقاتی بزرگ است.

برگرفته از : itiran

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *