دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال بین الملل فناوری خبر

درآمد ۲۵ میلیارد دلاری از فروش NFT ها در سال ۲۰۲۱

درآمد 25 میلیارد دلاری از فروش NFT ها در سال 2021 - عصر هشتم

داده‌های شرکت DappRadar از تجربه فروش 25 میلیارد دلاری NFTها در سال 2021 در سال 2021 حکایت دارد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در حالی که فروش کلی NFTها یا توکن غیرقابل معاوضه در سال ۲۰۲۰ فقط ۹۴٫۹ میلیون دلار بوده است DappRadar بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده خود از ده بلاک‌چین اعلام کرده است که با رشد چشمگیر فروش آن‌ها به ۲۴٫۹ میلیارد دلار رسیده است.

در حالی فروش NFTها فقط در سه ماهه چهارم سال ۱۱٫۶ میلیارد دلار بوده است که معاملاتی مانند فروش عمده آثار هنری NFT در حراجی‌ها که «خارج از زنجیره» انجام می‌شوند، اغلب توسط داده‌ها به ثبت نمی‌رسند.

CryptoSlam دیگر مجموعه‌ای است که چندین بلاکچین را ردیابی می‌کند نیز اعلام کرده است که مجموع فروش این دسته از دارایی‌ها در سال گذشته ۱۸٫۳ میلیارد دلار بوده است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
باز شدن پای NFTها به دنیای اینستاگرام

از طرفی دیگر، NonFungible.com که فقط بلاکچین اتریوم را ردیابی می‌کند، فروش سال ۲۰۲۱ را ۱۵٫۷ میلیارد دلار اعلام کرده است!

با این وجود می‌توان گفت پولی که در سال ۲۰۲۱ برای NFTها خرج شده، تقریبا با مبلغی که به کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد (COP26) برای حذف زغال سنگ اهدا شده یا مبلغی که توسط بانک جهانی برای خرید واکسن کرونا جمع آوری شده، برابری می‌کند.

طبق اعلام DappRadar، در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۸٫۶ میلیون کیف پول NFT معامله کرده‌اند که رشد چشمگیری را نسبت به ۵۴۵ هزار کیف در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.

مطالعه این مطلی به شما پیشنهاد می‌شود
ورود NFT به عرصه تلویزیون‌های سامسونگ

از طرفی دیگر NFTهای کلکسیونی، محبوب‌ترین دسته و پس از آن گزینه‌های سودمند و هنری بیشترین میزان توجه علاقه‌مندان این حوزه را به خود جلب کرده‌اند.

وب‌سایت NonFungible.com نیز اعلام کرد در حالی که گران‌ترین فروش NFT شناخته شده حدود ۶۹٫۳ میلیون دلار بوده، محدوده قیمت معمول این دسته از دارایی‌ها بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار بوده است.

 

منبع:digiato

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *