یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

خدمات ویژه ۱۰محصول هوش مصنوعی ایران‌ساخت به فعالان عرصه سلامت

هوش مصنوعی از فناوری‌های کاربردی در حوزه سلامت دیجیتال است که عاملی موثر در تشخیص زودهنگام و دقیق بیماری‌ها و یاری‌دهنده پرسنل بهداشت و درمان است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سامانه ارزیابی و نظارت پرستاری (سان نرس)، نرم‌افزار مدیریت داروخانه، دیابتوس- کلینیک آنلاین دیابت، سامانه مدیریت ورزش ایران، قاشق‌یار هوشمند فن آسا، اوسیناپ، سالم‌سا، نرم‌افزار مدیریت مراکز پزشکی سپهرنگار، سامانه رجیستری قلب و نرم‌افزار ثبت بیماری رجیتوری، ۱۰ محصول تولیدی در این حوزه هستند که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شده است.

این محصولات توسط شرکت‌هایی چون شرکت مهندسی سان طب، شرکت سلاک طب، کلینیک آنلاین دیابت و سلامت دیابتوس، سامانه مربیان و ورزشکاران ایران، شرکت فن‌آسا، اوسیناپ، موسسه توسعه دانش پژوهش و فن‌آوری فرزان، شرکت رایان پرتونگار و پیشگام رایان در این حوزه فعالیت می‌کنند.

توسعه دهندگان این فناوری در عرصه پزشکی معتقدند که هوش مصنوعی به افراد کمک می کند تا همیشه و به شکلی مداوم مراقب سلامتی خود باشند و مراجعه به پزشک را به حداقل برسانند. همچنین این فناوری به پزشکان نیز کمک می کند تا الگوی بهتری برای درمان بیماران بیابند و با استفاده از آن، روش‌های مطمئنی به درمان بیماری‌ها ورود کنند.

 منبع: isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *