شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

خانه خلاق و نوآوری سوغات و زیارت در مشهد افتتاح شد

خانه خلاق و نوآوری سوغات - عصر هشتم

خانه خلاق و نوآوری سوغات و زیارت توسط شرکت کسب و کار رضوی وابسته به نهاد آستان قدس رضوی در مشهد افتتاح شد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل شرکت کسب وکار رضوی با اشاره به احصای روند‌های مفید، مضر و خنثی را در ۱۰ سال گذشته در حوزه سوغات وزیارت  در این خانه خلاق و نوآوری اظهار داشت: با همین رویکرد، یک برنامه ۵ ساله طراحی کردیم تا سال ۱۴۰۴، نخستین مرکز نوآوری حوزه سوغات و زیارت را با رویکرد ایجاد اشتغال مولد در منطقه باشیم و بتوانیم فعالیت‌هایمان را در جهان اسلام تسری دهیم.

مشیری با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ به این باور رسیدیم که مقوله صنایع خلاق را به شکل قدرتمندتری در حوزه سوغات و زیارت پیگیری کنیم، گفت: به همین دلیل آن را به سمت تاسیس خانه خلاق و نوآوری پیش بردیم و امیدواریم که بتوانیم در آینده، در استان‌های مختلف کشور، خانه‌های خلاق و نوآوری با این عنوان و با رویکرد اشتغال مولد داشته باشیم.

وی  طراحی این خانه خلاق و نوآوری را با رویکرد تولید سوغات فاخر و در شان زائران گرامی امام مهربانی‌ها عنوان کرد و گفت: به همین دلیل، کارگاه تولیدی گوهر سنگ را به وجود آوردیم که دورهمی‌ها و جلسات مربیگری صنایع خلاق و فرهنگی در آنجا تشکیل شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
گشایش خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ ساخت در ترکیه

مدیرعامل شرکت کسب وکار رضوی  گفت: این خانه، یک اتاق فکر با حضور فعالان حوزه سوغات و زیارت نیز دارد که محل گعده‌های اهالی صنایع خلاق و فرهنگی در این مقوله معنوی است همچنین  با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مسیر توسعه فعالیت‌ها قرار گرفته است.

گفتنی است خانه خلاق و نوآوری سوغات و زیارت واقع در ساختمان تجارت نو در بلوار شهید قرنی، نبش بلوار شهید موسوی قوچانی است و با مشارکت بیمه تجارت نو و همزمان با مبعث پیامبر گرامی اسلام افتتاح گردید.

 

منبع: yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *