دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ نوآوری خبر نیتک

وزیر ارتباطات در بازدید از پارک فاوای مشهد:

خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک الگویی برای زیست بوم تولید محتوای کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: خانه خلاق و محتوای دیجیتال نیتک الگویی برای زیست بوم تولید محتوای دیجیتالی کشور است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، عیسی زارع پور در بازدید از این مرکز و پس از گفتگو با مدیران استارتاپهای مستقر در این مرکز به خبرنگاران گفت: زیرساخت خوبی برای تولید محتوای دیجیتالی فراهم شده است که می‌تواند الگویی برای سراسر کشور باشد تا زیست بوم‌های مشابه راه‌اندازی شود و شرکت‌های نوپا برای خدمات از آن استفاده کنند.

وی افزود: برای ارائه خدمات مختلف محتوای دیجیتالی همچون انیمیشن و بازی رایانه‌ای زیرساخت‌های لازم در خانه خلاق و محتوای دیجیتال نیتک فراهم شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت‌های سازنده خانه نیتک برای توسعه زیرساخت‌های مناسب تولید محتوای دیجیتال بیان کرد: حمایت‌های لازم از طرف این وزارتخانه برای شرکت‌های مشابه انجام خواهد شد تا در سراسر کشور الگویی موفقی مشابه این محل در کشور شکل بگیرد.

وی همچنین با اشاره به خدمات ارائه شده در نیتک و لزوم ایجاد و توسعه آن در سراسر کشور بیان کرد: این زیرساحت تولید محتوای دیجیتالی باید مبتنی بر فرهنگ ایرانی و اسلامی ما بوده و در همه نقاط ایران توسعه یابد.

زارع پور گفت: با توجه به استعدادها و زیرساخت‌های مشاهده شده ظرفیت و قابلیت لازم برای شکل‌گیری محتوای شبکه ملی اطلاعات و خدمات آن را در مشهد دارا هستیم.

استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان و مراکز نوآوری برای استقلال در فضای مجازی

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: باید همه ظرفیت‌های ملی و در هسته اصلی آن ظرفیت دانش‌بنیان‌ها و مراکز نوآوری برای استقلال در فضای مجازی استفاده شود.

وی گفت: هم اکنون درحوزه پلتفرم‌ها و محتوا به طور کامل مستقل نیستیم و باید عزمی ملی شکل بگیرد که فعالان اصلی آن که دانش‌بنیان و مراکز نوآوری نقش به‌سزایی را ایفا کنند تا همچون نبردهای هشت سال دفاع مقدس و دستیابی به استقلال مرزو بوم به استقلال و هویت مستقل در فضای مجازی نیز برسیم.

زارع پور افزود: این هویت مستقل به معنای در اختیار داشتن زیرساخت‌های لازم و عدم وابستگی به دیگر کشورهاست و حتی را صدور این هویت دیگر کشورهاست.

وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در قالب پارک‌های علم‌و فناوری و مراکز نوآوری به دنبال حمایت از اکو سیستم استارتاپی در ادامه برنامه‌ها و فعالیت‌های سازنده خوب چند سال گذشته است.

شبکه ملی به معنای قطع اینترنت نیست

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات عنوان کرد: درباره شبکه ملی اطلاعات تصوری اشتباه شکل گرفته است اما به دنبال ایجاد شبکه اینترنت پرسرعتی داخلی هستیم تا در بستر این شبکه پرسرعت خدمات محتوایی که تولید می‌شود در اختیار مردم قرار گیرد و تعاملات بین الملی هم برقرار باشد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *