پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
فناوری خبر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی‌ ساز کالاهای وارداتی

علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - عصر هشتم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از حمایت مالی تولیدکنندگان به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان که پیشرو در افزایش داخلی‌سازی قطعات و کالاهای وارداتی هستند، خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز خرسندی از تلاش شرکت‌های دانش‌بنیانی که نسبت به افزایش عمق داخلی‌سازی کالاهای وارداتی اهتمام داشتند، گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از این نوع شرکت‌ها حمایت کرده و حتی منابع مالی در اختیارشان قرار می‌دهد.

رسولیان درباره نوع حمایت سازمان صنایع کوچک از حضور تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه‌های خارج از کشور عنوان کرد: از نمایشگاه‌هایی که مورد حمایت ما باشد و بتواند صادرات تولیدات داخلی را افزایش دهد یا به توسعه فناوری داخلی کمک کند، حمایت کرده و ۸۰ درصد از هزینه‌های حضور آن‌ در نمایشگاه‌های خارج از کشور را تامین می‌کنیم.

علی رسولیان که در جریان بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت، معدن و فلزات مشهد این سخنان را مطرح کرد، افزود: این نمایشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که ایران کشوری معدن‌خیز بوده و یکی از سیاست‌های مهم دولت نیز توسعه صنایع معدنی و افزایش اکتشافات جدید معدنی است. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با یک برنامه منسجم مبتنی بر توسعه ظرفیت‌های داخلی به این سمت و سو حرکت می‌کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
مأموریت ریاست جمهوری به معاون اولش برای دانش بنیان شدن صنایع

وی افزود: نیاز بالایی در کشور برای تولیدات بخش صنعتی و فلزی وجود دارد. افزون بر این بازارهای خوبی در کشورهای همسایه ایران برای این نوع تولیدات مهیاست و برگزاری این نمایشگاه و نمایش قابلیت‌های صنعتی و معدنی کشور می‌تواند به افزایش صادرات، تولید داخلی و توان اقتصادی کشور کمک شایانی کند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: خوشبختانه شرکت‌های خوبی به‌ ویژه شرکت‌های دانشگاهی در نمایشگاه صنعت، معدن و فلزات مشهد حضور یافته‌اند. همچنین تولیدکنندگان حوزه صنایع معدنی از جمله فولاد، دوربین‌های مداربسته و سایر فناوری‌های نوین که از توان بالایی برخوردار بودند، قابلیت‌های ارزنده‌ای از خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید عمومی قرار داده بودند.

 

منبع: isna

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *