سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت:

حمایت شورای شهر مشهد از کسب‌وکار‌های خرد در قالب شرکت‌ها و مجموعه‌های کارآفرینی

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد: شورای شهر مشهد از کسب‌وکار‌های خرد در قالب شرکت‌ها و مجموعه‌های کارآفرینی حمایت خواهد کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مجید دبیریان افزود: مجموعه‌ای نظیر کارخانه نوآوری و فناوری باید گسترش یابد. با گسترش این مراکز و رویکرد توسعه‌ای در مناطق محروم و حاشیه شهر می‌توان بخشی از افراد را سامان‌دهی و حمایت کرد.

دبیریان ادامه داد: نگاه حمایتی از فعالان این حوزه به چند سطح دسته‌بندی می‌شود که در گام نخست نگاه حمایتی با استقرار افراد در محل‌های مدنظر مانند کارخانه نوآوری فراهم می‌شود و افرادی که امکان اجاره مکان ندارند، می‌توانند با هزینه مناسب محلی را برای فعالیتشان فراهم کنند تا نیاز‌های حداقلی‌شان تأمین شود.

عضو شورای شهر مشهد افزود: گام بعدی حمایت از شرکت‌ها، مشارکتی است. برخی شرکت‌ها و مراکز در حوزه مدیریت‌شهری و خدمات‌شهری سرویس‌هایی ارائه می‌دهند که شهرداری می‌تواند با آن‌ها تعامل کند و سفارش کار دهد تا این شرکت‌ها قدرت بگیرند و رشد کنند.

وی گفت: با شرکت‌هایی که در حوزه خدمات‌شهری، فضای سبز، فناوری‌های نوین و آی‌تی فعالیت می‌کنند و خدماتی در پاسخ نیاز‌های شهرداری ارائه می‌دهند، می‌توان تعامل کرد و سفارش کار داد.

وی ادامه داد: در گام سوم می‌توان با این شرکت‌ها کار مشترک اقتصادی تعریف کرد. شهرداری می‌تواند با نگاه انتفاعی از ظرفیت شرکت‌ها استفاده کرده و با شراکت در بخشی از این مجموعه‌ها، ارزش افزوده ایجاد کرده و ثروت تولید کند.

 

منبع: شهرآرا نیوز

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *