یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

حمایت رییس مجلس از فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی

حمایت قالیباف از فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی-عصر هشتم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام دفاع مجلس از فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی از تلاش برای تقویت این حوزه خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، محسن دهنوی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در تذکری بیان کرد: مجلس با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بسیاری از موانع موجود بر سر راه کارآفرینان را از میان برداشت و به گونه ای اقدام شد تا متقاضیان درخواست های خود را در سامانه ارائه کنند و نیازی به اخذ بسیاری از مجوزهای دیگر نباشد که طرح مالکیت صنعتی نیز قصد دارد تا به کارآفرینان کمک کند.

وی افزود: این درحالی است که طی هفته‌های اخیر بانک مرکزی، کسب‌و کارهای اینترنتی را ملزم به دریافت اینماد کرده است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
اصلاح طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس

این عضو هیات رییسه مجلس افزود: این الزام بانک مرکزی برای دریافت نشان اینماد توسط کسب‌و کارهای اینترنتی، برخلاف روح قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است، به دلیل اختلاف نظری که بین وزارتخانه های اقتصاد، صمت و بانک مرکزی وجود دارد ۳۵۰ هزار کسب و کار جوانان کشور تحت تاثیر قرار گرفته است، بر همین اساس لازم است به این مهم رسیدگی شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به اظهارات دهنوی بیان کرد: موضوع کسب و کارهای اینترنتی بسیار با اهمیت است و مجلس از این موضوع حمایت می‌کند، اما در خصوص دریافت اینماد، اگر اختلافی بین دستگاه های اجرایی مانند بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است این اختلاف نمی تواند مانع کار این بخش مهم شود.

وی افزود: اگر مشکلی درخصوص دریافت نماد مذکور وجود دارد باید رفع شود، مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی است و ما برای تقویت این حوزه تلاش می‌کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس آمار ارائه شده، کسب و کارهای دیجیتال حدود ۴ الی ۵ درصد GDP کشور را به خود اختصاص داده است که باید به بیش از ۱۰ الی ۱۵درصد افزایش پیدا کند.

 

منبع: shahraranews  

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *