چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
نوآوری خبر

با انعقاد تفاهم نامه ای محقق خواهد شد:

حمایت از مستعدان برتر در فرآیند مساله‌شناسی و حل چالش‌ها

حمایت از مستعدان برتر - عصرهشتم

با انعقاد تفاهم‌نامه بین بنیاد ملی نخبگان و وزارت کشور از مستعدان برتر و گسترش و تعمیق نقش آنها در فرآیند مساله‌شناسی و حل چالش‌ها حمایت خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این تفاهم‌نامه به‌منظور همکاری و هم‌افزایی در اجرایی‌سازی مفاد اسناد بالادستی و مشارکت در اجرای مأموریت‌ها و وظایف مشترک منعقد شده است.

این تفاهم‌نامه، با هدف حمایت از مستعدان برتر و گسترش و تعمیق نقش آنها در فرآیند مساله‌شناسی و حل چالش‌های وزارت کشور وزمینه‌سازی برای توسعه اثربخشی و اثرگذاری نخبگان به امضا رسیده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، ایجاد سازوکار لازم و ابلاغ به معاونت‌ها، استانداری‌‎ها و سایر نهادهای تابعه برای بهره‌گیری از مشاوره‌های تخصصی استعدادهای برتر و نخبگان در فرآیند تصمیم‌سازی و حل چالش‌ها و مسائل مبتلابه به ویژه استفاده از مستعدین و نخبگان بومی توسط استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور و حمایت از طرح‌های پژوهشی و فناورانه مستعدین‌برتر و نخبگان در راستای رفع چالش‌های و نیازهای وزارت، از جمله مواردی است که همکاران در وزارت کشور همکاری در اجرای آن را به عهده گرفته‌اند..

۱۰ دلیل اصلی شکست استارتاپ‌ها پس از اولین تجربه رشد

همکاری برای اجرای «آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادبرتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی در وزارت کشور»، «همکاری در ایجاد سازوکار لازم برای معرفی مستعدان برتر و نخبگان بر اساس نیاز وزارت کشور»، «تلاش برای تشکیل هسته‌های نخبگانی مساله‌محور به منظور حل نیازهای فناورانه وزارت کشور»، «ایجاد سازوکار لازم برای همکاری بنیادهای نخبگان استانی و استانداری‌ها به منظور شناسایی و حل مسائل استانی و منطقه‌ای از طریق برگزاری جلسات هم‌اندیشی و کرسی‌های آزاداندشی با مشارکت موثر نخبگان بومی» و «زمینه‌سازی برای حضور بیشتر و توسعه اثرگذاری نخبگان در حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر مسئولیت اجتماعی نخبگان در این عرصه» از جمله تعهدات بنیاد در این تفاهم نامه است.

«تلاش برای گسترش حضور و نقش‌آفرینی فعال سرآمدان و نخبگان در گردهمایی ها، همایش ها و جشنواره‌های وزارت»، «تسهیلگری در خصوص اعطای تسهیلات خوداشتغالی و راه اندازی کسب و کارهای دانش‏بنیان به برگزیدگان طرح‏هایی نظیر توسعه کسب و کارهای دانش بنیان (طرح شهید رضوی) و «تسهیلات جذب در نهادهای فناورانه (طرح شهید تهرانی مقدم)» و «توسعۀ پژوهش‌های علمی اولویت‌دار و تقاضا محور با همکاری دانش‌آموختگان برتر دورۀ دکتری تخصصی (در قالب توسعه دوره‏های پسادکتری (طرح شهید دکتر چمران)» از دیگر مواردی است که بنیاد ملی نخبگان در جهت اجرایی سازی تفاهم‌نامه در برنامه کار خود دارد.

همکاری برای اجرای «آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادبرتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی» در وزارت، از جمله مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه و تعهدات وزارت است.

منبع:خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *