استارتاپ خبر

مجید دبیریان :

حل مسائل شهری با کمک شرکت های دانش بنیان سریع و راحت‌تر خواهد بود

حل مسائل شهری با کمک شرکت های دانش بنیان سریع و راحت‌تر خواهد بود

مجید دبیریان، عضو شورای اسلامی شهر مشهد حل مسائل شهری را با کمک شرکت‌های دانش بنیان سریع و راحت تر بیان کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، به نقل از روابط عمومی کارخانه نوآوری مشهد، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی، تصویب طرح “مشارکت و سرمایه‌گذاری با بهره‌گیری از روش‌های نوین در حوزه اقتصادی” را در صحن علنی شورا از طرح های اصلی و مهم کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد بیان کرد.

وی در این خصوص بیان داشت: این طرح تلاشی برای ریل گذاری ورود مدیریت شهری در حوزه سرمایه گذاری های نوین، فناوری های دیجیتال و تعامل با شرکت های کارآفرین و دانش بنیان در مشهد است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی مشهد در خصوص جزئیات این طرح گفت: شهرداری مشهد مکلف شده است مدل های اجرایی و عملیاتی پیشنهادی در خصوص مسائل شهری را با مشورت شرکتهای دانش بنیان به شورای شهر ارائه دهد .

مشاهده این مطلب میتواند مفید باشد :

موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید بومی تجهیزات دندانپزشکی و دندانسازی

دبیریان در این خصوص گفت: بعد از تصویب نهایی لوایح پیشنهادی شهرداری، شرکت های فعال در حوزه اکوسیستم نوآوری میتوانند طرح های اقتصادی و خلاقانه خود را به معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ارائه کنند که بعد از آن طی فرایندی طرح عملیاتی برای اجرای آنها تعریف خواهد شد.

وی بیان داشت: طرح “استفاده از ظرفیت های اقتصادی نوین برای ایجاد درامدهای پایدار” توسط اعضای کمیسیون اقتصادی از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و این موضوع نشان می دهد که تحقق این هدف با برنامه ریزی در شهر مشهد درحال اجرا است.

دبیریان با بیان اینکه در کل دنیا نیز از روشهای نوآورانه و از ظرفیت‌های شرکت های خلاق و نوآور برای حل معضلات شهری استفاده می‌کنند، گفت: روش‌هایی که شرکت های نوآور برای حل مسائل شهری پیشنهاد می کنند قطعاً سریع تر و راحت تر تحقق پیدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: در نتیجه باید مشارکت های بیشتری بین مجموعه اکوسیستم نوآوری با مدیریت شهری با هدف حل مشکلات مردم برقرار شود.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *