چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

حذف ویژگی Picture-in-Picture یوتیوب در اپلیکیشن iOS

Picture-in-Picture یوتیوب - عصرهشتمPicture-in-Picture یوتیوب - عصرهشتم

پس از آزمایش چندین ماهه، ویژگی Picture-in-Picture یوتیوب در اپلیکیشن iOS غیر فعال شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، به‌نقل از appleinsider، یوتیوب ۹ ماه پس از شروع آزمایشی ویژگی Picture-in-Picture، اکنون آن را برای اپلیکیشن iOS غیرفعال کرده است. این شرکت ویژگی PiP در iOS را تحت عنوان یک ویژگی «آزمایشی» در اوت ۲۰۲۱ فعال کرد. این سرویس اشتراک ویدئو ظاهراً در آوریل ۲۰۲۲ نتیجه گرفت که ویژگی مذکور ارزش حفظ کردن را ندارد.

بدین‌ترتیب، این ویژگی آزمایشی که قبلاً در صفحه‌ی YouTube.com/New قابل مشاهده بود، حذف شد. افزون‌براین، هیچ گزینه‌ای برای فعال یا غیرفعال‌کردن ویژگی PiP در اپ وجود ندارد.

کنترل هرزنامه‌ ها، ویژگی‌ جدید یوتیوب

با اینکه ویژگی مذکور غیرفعال شده، به‌نظر می‌رسد برخی از کاربران هنوز هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. ۹to5Google می‌گوید برخی از کاربرانی که قبلاً این ویژگی را فعال کرده‌ بودند، حداقل تا زمانی‌ که اپ کاملاً آن را غیرفعال کند، همچنان می‌توانند از PiP بهره ببرند.

نکته‌ی قابل توجه این است که تمام کاربران یوتیوب نمی‌توانستند از ویژگی Picture-in-Picture استفاده کنند و فقط مشترکین پریمیوم به آن دسترسی داشتند. اگرچه ویژگی Picture-in-Picture از اپلیکیشن اصلی یوتیوب حذف شده، برخی از کاربران همچنان می‌توانند ازطریق YouTube TV از این ویژگی برخوردار شوند.

منبع : زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *