دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

سرمایه‌گذاری ۵۳ میلیارد تومانی در دوشنبه‌های استارتاپی

دوشنبه های استارتاپی - عصر هشتم

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی از جذب ۵۳ میلیارد تومان در طول 36 رویداد دوشنبه‌ استارتاپی خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مصطفی بغدادی با اشاره به اینکه خدمات این صندوق مشمول شرکت‌های دانش بنیان می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر ۶۰ خدمت و سرویس توسط این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان ارائه داده می‌شود.

وی افزود: اما با توجه به اینکه شرکت‌های نوآور، فناور، خلاق و استارت‌آپ نیز در این اکوسیستم فعال هستند که عنوان “دانش بنیانی” ندارند اما بایستی از آنها حمایت و پشتیبانی شود.

بغدادی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ شتابدهنده دانش‌بنیان عامل هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری انتخاب شدند، گفت: در این شتابدهندگان از ۵۰ طرح از طریق سرمایه‌گذاری بذری با حجم ۴۲ میلیارد تومان از استارت‌آپ‌ها حمایت شده است.

وی خاطر نشان کرد: این شرکت‌ها خدمات شتابدهی نیز  از این شتابدهندگان دریافت کرده‌اند.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: شرکت‌هایی که در مراحل بعدی فرآیند کسب و کار نیاز به سرمایه‌های بالاتری داشته باشند از طریق صندوق‌های بورسی و VC از آنها حمایت خواهند شد،

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
سرمایه گذاری ۱٫۲۷۲ میلیارد تومانی شرکت توسعه کارآفرینی بهمن در تیم‌های استارتاپی

وی ادامه داد: علاوه بر آن ۶۴ صندوق پژوهش و فناوری که در تمام استان‌های کشور راه‌اندازی شده است، با حجم ۴۶ میلیارد تومان برای ۲۳ طرح مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بغدادی با اشاره به اینکه در ۳۶ رویداد قبلی ۱۸ طرح سرمایه‌پذیر معرفی شده است، یادآور شد: طی این رویدادها ۳ تفاهم‌نامه به امضا رسیده است و در ادامه این رویداد با تغییر رویکردی پذیرای صنایع و شرکت‌های بزرگ صنعتی هستیم.

وی حضور صنایع بزرگ در این رویداد را با هدف برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری عنوان کرد و افزود: در ۳۶ رویداد گذشته‌ای که از سوی صندوق برپا شده است، میزبان ۳۲۰ تیم استارت‌آپی بودیم و برای ۱۰۰ تیم‌ تعداد ۴۵۰ جلسه با سرمایه‌گذاران برگزار شده است و از این تعداد، ۱۹ تیم موفق به جذب ۵۳ میلیارد تومان شده‌اند.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد : ۱۷ مجموعه دیگر نیز در حال مذاکره برای جذب سرمایه با حجم ۶۲ میلیارد تومان هستند.

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *