پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

جذب سرمایه ۲ میلیارد دلاری اپیک گیمز برای متاورس

سرمایه ۲ میلیارد دلاری اپیک گیمز - عصرهشتم

اپیک گیمز از جذب سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری سونی و کرکبی برای تسریع در پروژه‌ی متاورس خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اپیک گیمز (Epic Games) که بارها اعلام کرده برنامه‌های مهمی برای حضور در متاورس در سر می‌پروراند و روز گذشته این برنامه‌ها با سرمایه‌گذاری عظیم وارد مرحله‌ی جدیدی شد.

براساس آنچه The Verge می‌نویسد، توسعه‌دهنده‌ی بازی محبوب فورتنایت اعلام کرده است سرمایه‌ای دو میلیارد دلاری جذب می‌کند.

به گفته‌ی اپیک گیمز این سرمایه‌ی عظیم «برای پیش‌برد چشم‌اندازهای این شرکت به‌منظور ساخت متاورس و حمایت از رشدِ ادامه‌دار آن» استفاده خواهد شد.

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری در اپیک گیمز توسط سونی و کرکبی انجام شده است.

سونی سابقه‌ی سرمایه‌گذاری در اپیک گیمز را دارد و کرکبی گروهی سرمایه‌گذاری است که توسط خانواده‌ی کرک کریستیانسن مدیریت می‌شود. این خانواده بنیان‌گذار شرکت نام‌آشنای لگو گروپ است.

هفته‌ی گذشته اپیک گیمز و لگو گروپ از همکاری مشترک برای توسعه‌ی نسخه‌‌ای از متاورس برای کودکان خبر داده بودند. البته فعلاً جزئیات بسیار کمی درباره‌ی این پروژه اعلام شده است.

رکورد ۲ میلیون کاربر در پلتفرم بازی متاورس Sandbox

بر اساس بیانیه‌ی رسمی، دو شرکت سونی و کرکبی هر کدام یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در اپیک گیمز انجام داده‌اند.

متاورس مفهوم کاملاً جدیدی نیست، اما در ماه‌های اخیر بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته و شرکت‌های مختلف در تلاشند به شیوه‌ای مطلوب در آن حضور پیدا کنند. اپیک همواره یکی از بزرگ‌ترین طرفداران ایده‌ی دنیای مجازی به‌‌هم‌متصل ازطریق پلتفرم‌هایی نظیر فورتنایت و مجموعه‌ابزار بازی‌سازی آنریل انجین بوده است.

سونی پیش‌تر ازطریق تصاحب بانجی، استودیوی توسعه‌دهنده‌ی بازی دستینی، نشان داده به دنیاهای بزرگ مجازی علاقه دارد و سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در اپیک گیمز نیز در همین راستا انجام می‌شود.

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، در بیانیه‌ای می‌گوید سرمایه‌گذاری عظیم سونی و کرکبی به اپیک گیمز برای تسریع فرایند توسعه‌ی متاورس و ایجاد فضاهایی سرگرم‌کننده کمک می‌کند.

درحال‌حاضر متاورس بیشتر در حد ایده‌ای در ذهن مدیران شرکت‌های بزرگ صنعت فناوری است. بازی فورتنایت ازطریق رویدادهایی نظیر کنسرت مجازی نزدیک‌ترین تجربه به ایده‌ی متاورس محسوب می‌شود.

منبع : زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *