یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

با اعلام گزارش وضعیت سلامت الکترونیک ایرانیان توسط دکتر نکست:

ثبت ۷۰۰هزار نسخه الکترونیک در دکترنکست طی یک سال گذشته

سال گذشته 700هزار نسخه الکترونیک در سامانه جامع و هوشمند پزشکی دکترنکست در یک سال گذشته ثبت شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در این گزارش ۱۵هزار پزشک ریجستری شده هستند و تعداد مطب، کلینیک و مراکز درمانی ثبت شده نیز به ۵هزار عدد رسیده‌اند.

همچنین اقلام دارویی تجویز شده با فرمان صوتی ۵۰۰هزار عدد بوده است تداخل دارویی تشخیص داده شده توسط این سامانه به ۳۲هزار عدد رسیده است.

دکتر نکست در بازه سالی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ توانسته ۱میلیون کلمه را از کفتار تخصص پزشکی به متن تبدیل کند و در ادامه ۳۲ هزار مدرک پزشکی بارگذاری شده را به نام خود ثبت کند.

مراجعان دکتر نکست در این مدت ۶۲ هزار نوبت الکترونیکی را در این پلتفرم ثبت کرده‌اند و تعداد دستورات مصرف دارو با هوش مصنوعی این سامانه به ۳۰۰هزار عدد رسیده است.

دکتر نکست در این مدت ۱۲۰هزار پیامک یادآوری نوبت را برای کاربران خود ارسال کرده تا خدمات رسانی خود را به سرانجام برساند و به میانگین زمان ۳۸ثانیه برای ثبت نسخه الکترونیک و میانگین زمان ۲۹۴ثانیه ویزیت با تشکیل پرونده رسیده است.

نکته قابل توجه در این گزارش تخصص‌هایی که کاربران دکتر نکست تمایل به استفاده از آن را داشته‌اند که به ترتیب متخصصان بیماری‌های داخلی با ۱۲٫۴۵درصد، بیماری‌های کودکان با ۱۰٫۸۹درصد، زنان، زایمان و نازایی با ۷٫۷۷درصد، مامایی ۶٫۹۹درصد و قلب و عروق با ۶٫۴۵درصد را به ترتیب به خود اختصاص داده‌ا‌ند.‌

گفتنی است که دکتر نکست سامانه جامع و هوشمند پزشکی برای ثبت پرونده الکترونیک سلامت و نسخه‌نویسی آنلاین است که با راهکارهای هوشمندانه و فناروانه به پزشکان ارائه می‌شود.

منبع : drnext.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *