دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

تولید کیت تشخیص سریع جهش اومیکرون توسط فناوران ایرانی

کیت تشخیص امیکرون - عصر هشتم

یک شرکت فناور ایرانی موفق به تولید کیت تشخیص سریع  اومیکرون شده است که می‌تواند در کمتر از ۲۰ دقیقه سویه اومیکرون کرونا را تشخیص دهد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این شرکت فناور  که در زمان شیوع بیماری کرونا اولین تولید کننده کیت‌های تشخیص COVID-۱۹ مبتنی بر آنتی ژن بوده که در آن زمان جزو سه کشور اصلی تولیدکننده این کیت در جهان بوده است.

اقدامات موثر این شرکت باعث شد از واردات این نوع کیت از کره جنوبی به صورت انبوه به دلیل تولید داخلی کیت توسط این مجموعه جلوگیری شود.

تولید روزانه ۲۰۰ هزار عدد از این کیت توسط این شرکت نیاز مراکز بهداشتی کشور را تأ مین کرد و در طرح شهید سلیمانی نیز به صورت گسترده جهت قطع سریع زنجیره آلودگی به کرونا استفاده شد.

این شرکت فناور هم اکنون موفق به تولید کیت تشخیص سریع N و S مبتنی بر آنتی ژن شده است که همزمان به تشخیص دو پروتئین اسپایک و نوکلئوکپسید می‌پردازد که در نوع خود در جهان برای اولین بار تولید شده و دقت تشخیص ویروس کرونا را به شدت بالا برده و قادر به بررسی سویه های مختلف ویروس کرونا است.

کیت تشخیص سریع جهش‌های اومیکرون تولیدی این شرکت در تشخیص سویه اومیکرون دارای حساسیت و دقت بالایی بوده و امکان این امر را دارد که در کمتر از ۲۰ دقیقه تشخیص سویه اومیکرون را انجام داده و به سرعت، زنجیره آلودگی را قطع کند و در شرایط بحرانی به جهت تشخیص سریع و غربالگری دقیق و اطمینان از عدم گسترش آلودگی مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از شرکت‌های فناور وابسته به بنیاد برکت به عنوان اولین تولید کننده کیت‌های تشخیص سریع  کرونا در کشور و به دریافت لوح افتخار از بیست و دومین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.

گفتنی است کیت تشخیص سریع جهش‌های اومیکرون تولیدی این شرکت  باعث جلوگیری از خروج ارز و کاهش قیمت تست‌های مولکولی شده و در حاشیه بیست و دومین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از آن رونمایی شده است.

 

منبع: mehrnews

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *