دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

تولید دوربین‌های هوشمند ایرانی برای صنایع و بخش‌های امنیتی

فعالان فناور یک شرکت دانش‌بنیان توانستند دوربین های مدار بسته هوشمند موردنیاز صنایع و مراکز حساس امنیتی کشور را طراحی و تولید کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،جواد جرجانی مدیر عامل شرکت پویش رایان تصویر درباره نحوه فعالیت این شرکت و محصولات دانش بنیانی آن اظهار کرد: دوربین های مدار بسته و سامانه‌های ذخیره‌ساز این دوربین ها، به صورت کاملا داخلی تولید می‌شود. علاوه بر این تجهیزات، سوئیچ‌های شبکه فیبر نوری را تجاری‌سازی کرده‌ایم.

این تجهیزات ایران ساخت، در داخل شرکت طراحی می شود و قطعه گذاری‌ها نیز توسط خود متخصصان مجموعه به مرحله تولید می‌رسد.

یکی از مهم‌ترین مزیت های فناورانه این محصول نسبت به سایر دوربین های مدار بسته موجود، این است که با توجه به نیاز مشتری، شخصی سازی شده و امکان توسعه محصول وجود دارد. محصولاتی خاص که سازگار با نیاز مشتری است.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود

استفاده از پمپ ایران‌ساخت برای تزریق هوشمند به بیماران

بزرگ‌ترین ویژگی این شرکت دانش‌بنیان، این است که با توجه به شرایط جغرافیایی موجود در کشور، می‌توان دوربین‌های مداربسته را تولید کرد. این محصول با خیلی از برندهای مطرح دنیا برابری می کند.

در داخل کشور شرکتی وجود ندارد که این محصول را با فناوری‌های به کار رفته و این کیفیت، طراحی و تولید کند، اما شرکت‌هایی هستند که قطعات را وارد و صرفاً قطعات را مونتاژ می کنند.

هزینه پایین‌تر نسبت به نمونه‌های وارداتی

قیمت تمام شده این محصول به نسبت نمونه های مشابهه خارجی ۴۰ درصد قیمت آنها است. این محصولات تاکنون به دلیل شرایط تحریمی کشور و با توجه به امنیتی بودن موضوع شرایط صادرات را نداشته است. میزان اشتغال زایی مستقیم ۴۵ نفر و غیر مستقیم حدود ۱۵۰ نفر مشغول به کار هستند.

جرجانی، درباره مهمترین شریط تسهیل صادرات گفت: در حال حاضر مسیر خرید از کشورهای خارجی، دشوار شده است و  علاوه بر این در داخل کشور هم یک خود تحریمی داریم و باید در داخل به ارگان های زیادی پاسخگو باشیم تا بتوانیم محصولی را به کشور وارد کنیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند در کنار معافیت‌ها و حمایت‌های مالی، زمینه را برای تسهیل روند تولیدات و رفع موانع قانونی فراهم کند.

منبع: isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *