پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

توقف پشتیبانی واتس‌اپ از پلتفرم‌های قدیمی از ۱۰ آبان

پیام‌رسان واتس‌اپ می‌خواهد به پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی پایان دهد، اما واتس‌اپ از ۱۰ آبان روی کدام محصولات کار نخواهد کرد؟

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، بر اساس اطلاعات صفحه سوالات متداول واتس‌اپ، پشتیبانی از این اپلیکیشن روی همه پلتفرم‌هایی متوقف می‌شود که در انتهای سال گذشته به عنوان حداقل پلتفرم لازم معرفی شده بودند. این فهرست شامل اندروید ۴.۰.۳، iOS 9 و KaiOS 2.5.0 می‌شود.

اگر شما هم در حال استفاده از این پلتفرم‌ها هستید، تا تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۰ آبان ۱۴۰۰) فرصت دارید که دستگاه خود را آپدیت کنید یا در صورتی که امکان آپدیت ندارید، یک گجت جدید بخرید.

واتس‌اپ می‌گوید: حداقل سیستم موردنیاز برای استفاده از واتس‌اپ از ابتدای ماه نوامبر به اندروید ۴.۱ ، iOS 10 و KaiOS 2.5.1 ارتقا می‌یابد.

افزون بر این، واتس‌اپ به‌صراحت یادآور می‌شود که اگر آیفون شما جیلبریک شده، فرقی نمی‌کند که روی کدام نسخه از iOS هستید، چون این اپلیکیشن روی دستگاه‌تان کار نخواهد کرد.

از آن‌جایی که واتس‌اپ با این اقدام پشتیبانی از پلتفرم‌های خیلی قدیمی را متوقف می‌کند، این تغییر نباید اثر زیادی روی شمار بالایی از کاربران داشته باشد. با این حال، مطمئناً هنوز کاربرانی وجود دارند که از این نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنند و حالا وادار به توقف استفاده از واتس‌اپ یا تعویض دستگاه خود می‌شوند.

واتس‌اپ هم‌اکنون در حال کار روی چند قابلیت جدید از جمله واکنش به پیام‌هاست. اخیرا اطلاعاتی از این قابلیت فاش شده بود که می‌گفت: ری‌اکشن به پیام‌ها ناشناس نیست و بقیه هم می‌توانند ببینند واکنش شما نسبت به یک پیام چه بوده است.

این شرکت اخیرا از سوی ایرلند به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا به جریمه‌ای ۲۶۷میلیون دلاری محکوم شد. ترکیه نیز واتس‌اپ را به دلیل اتخاذ سیاست‌هایی که ناقض قوانین حفاظت از داده‌های این کشور بود، ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد.

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *