شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

توقف فعالیت پی‌پل ، مسترکارت و ویزا در کشور روسیه

تعلیق خدمات پی‌پل، مستر کارت و ویزا در روسیه - عصرهشتم

شرکت بزرگ پی‌پل، و 2 شرکت خدمات مالی مسترکارت و ویزا فعالیت‌های خود در کشور روسیه متوقف کردند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دن شولمن، مدیرعامل پی‌پل در بیانیه‌ای با حمایت از مردم اوکرین اعلام کرد: در محکوم کردن حمله نظامی روسیه به اوکراین در کنار جامعه بین‌المللی می‌ایستد و در شرایط فعلی، خدمات پی‌پل را در روسیه متوقف می‌کنیم.

وی افزوده است: تمام تلاش خود را برای حمایت از کارکنان خود در این کشور انجام خواهیم داد. پی‌پل با دولت‌ها و شرکای خود همکاری نزدیکی داشته است تا به طور فعالانه از تمام قوانین و تحریم‌های قابل اجرا پیروی کند.

«میخائیلو فدوروف»، معاون نخست‌ وزیر اوکراین نیز متن نامه شولمن را در توییتر منتشر کرد و تصمیم این شرکت برای تعطیلی فعالیت‌های خود در روسیه را تأیید کرد.

پی‌پل حالا ایجاد حساب‌های جدید روسی را به حالت تعلیق درآورده و همچنین خدمات سرویس انتقال پول بین‌المللی Xoom خود را در روسیه متوقف کرده است.

خواندن این مطلب میتواند مفید باشد

ارسال ترمینال‌ های استارلینک بیشتر توسط ایلان ماسک ، برای اوکراین

تعلیق فعالیت‌های مسترکارت و ویزا

طبق گزارش آسوشیتدپرس نیز مسترکارت و ویزا نیز فعالیت‌های خود را در کشور روسیه به حالت تعلیق درمی‌آورند.

با این وجود، کارت‌های مسترکارت صادر شده، دیگر توسط بانک‌های روسیه پشتیبانی نمی‌شوند و کارت‌های صادر شده در خارج از کشور نیز توسط دستگاه‌های خودپرداز یا فروشگاه‌های روسی کار نمی‌کنند.معاملات ویزا نیز در روزهای آینده متوقف خواهد شد.

با حمله نظامی روسیه به اوکراین، تحریم‌های بسیاری از دستگاه‌های پرفروش جهان، از گوشی‌های آیفون گرفته تا تراشه‌های کامپیوتری، قطع شدن دسترسی کاربران روسی به اپل پی و گوگل پی و حتی عدم فروش بازی‌های ویدیویی در روسیه در این کشور اجرایی شده است.

منبع : دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *