پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
استارتاپ محتوای دیجیتال خبر

توسعه زیرساخت‌های آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

در حال حاضر زیرساخت‌های کلاس و وبینار در دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند برگزاری تمام کلاس‌های درسی را مورد پوشش قرار دهد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیر مرکز تخصصی آموزش الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به توسعه زیرساخت‌های آموزش مجازی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت کلاس و وبینار دانشگاه در حدی است که می‌تواند تمام کلاس‌های درسی را پوشش دهد و آموزش مجازی به ۲ شکل همزمان و غیرهمزمان ارائه شود.

دکتر رضا اسدی با اشاره به اینکه در سال جاری تمام دانشجویان همزمان با محتوای درسی می‌توانند از ظرفیت کلاس‌های آنلاین و وبینار دانشگاه بهره‌مند شوند، خاطر نشان کرد: با اقدامات و حمایت‌های صورت گرفته، ساختار شبکه دانشگاه ارتقا یافته و پهنای باند برای سرورهای آموزش مجازی به ۴۰۰ مگا پیک بر ثانیه رسیده و بدون نیاز به سرورهای دانشگاه سیستم آموزش مجازی دانشگاه هدایت می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین فیلم‌های آموزشی و برنامه‌های آموزشی بسیار مفصلی در وب سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاه به نشانی elearning.mums.ac.ir درج شده و تمام مراحل برای دانشجویان و اساتید اعم از تولید محتوا انواع سامانه‌ها و نرم افزارهای لازم و کار با وبینار در آن آموزش داده شده است.

مدیر مرکز تخصصی آموزش الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در ابتدای سال تحصیلی به محض اعلام ورود دانشجویان جدید برای کلیه دانشجویان وبینارهای آموزشی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این وبینارها محتوای آموزشی به دانشجویان ارائه خواهد شد و به صورت تعاملی شیوه استفاده از یادگیری الکترونیک و استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه آموزش داده می‌شود.

به گزارش وبدا دکتر اسدی بیان کرد: در نهایت تمام درس‌های دانشجویان در سامانه بارگذاری شده و منتظر اعلام اسامی دانشجویان هستیم که دانشجویان جدید را هم در سامانه اضافه کنیم تا بدون تاخیر دانشجویان بتوانند برنامه آموزشی خود را آغاز نمایند.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *