دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

توسعه حمل‌ و نقل عمومی کشور با ۲۰ محصول دانش بنیان

توسعه حمل‌و نقل عمومی کشور با 20 محصول دانش بنیان - عصر هشتم

20 برنامه نرم‌افزاری برای توسعه هر چه بیشتر حمل‌ و نقل عمومی توسط شرکت‌های دانش بنیان طرحی و تولید شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این برنامه‌ها با هدف ارتقای ایمنی و امنیت سفرها و همچنین کسب تجربه‌‌ای آسان، ایمن و مطمئن از سفرها طراحی شده است.

از مهمترین این برنامه  می‌توان به «یکپارچه سازی سامانه پرداخت در تاکسی ها و حذف پرداخت های نقدی»، «اطلاع از زمان حرکت اتوبوس با استفاده از تلفن همراه هوشمند»، «انتخاب ایستگاه مورد نظر بر روی نقشه و نمای مسیرهای منتهی به آن ایستگاه در سامانه»، «نمایش تمام اتوبوس های در مسیر به سمت ایستگاه مودر نظر بر روی نقشه همراه با فاصله»، «مشاهده زمان تقریبی رسیدن اتوبوس و محل آن ها به تفکیک خطوط به صورت زنده بر روی نقشه» و … اشاره کرد.

البته این شرکت های دانش بنیان محصولات دیگری نیز در این حوزه تولید کرده‌اند که می توان «اخذ نوبت سفر تاکسی با وارد کردن مقصد و انجام سفر»، «پرداخت کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو با استفاده از تلفن همرا و اسکن بارکد از طریق اپلیکیشن همراه کارت»، «پرداخت کرایه قطار شهری»، «رزرو طرح ترافیک»، «رزرو پارکینگ حاشیه‌ای» را نیز  نام برد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه سامانه‌های حمل‌و نقل هوشمند شهری

حمل و نقل هوشمند را یکی از مولفه‌های تحقق شهر هوشمند در نظر گرفته می‌شود و در همین راستا در دنیا نیز مورد توجه قرار گرفته و اپلیکیشین‌هایی برای این موضوع طراحی شده تا به ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و حرکت شهرها به سمت هوشمندی کمک رساند.

 اجرایی شدن چنین طرح‌هایی می‌تواند به «بهبودکیفیت زندگی»، «تحقق حمل و نقل عمومی قابل دسترس و کارآمدتر»، «کاهش هزینه‌ها»، «بهبود کیفیت زندگی شهروندان» و «کاهش آلودگی هوا» منجر شود.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *