فناوری خبر

رئیس سازمان فضایی ایران:

توسعه اقتصاد کشور با اقبال به صنعت فضایی

رئیس سازمان فضایی کلید اصلی توسعه اقتصاد کشور را مدار ۳۶ هزار کیلومتری صنعت فضایی عنوان کرده و آن را یک مدار استراتژیک خواند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به رسیدن ایران به اهداف خود در مدار‌های لئو (۲۰ هزار و ۳۶ هزار کیلومتری) اظهار کرد: امروزه ماهواره‌ها در مدار لئو در حال تصویر برداری از پدیده‌های روی زمین هستند. از طریق ماهواره‌ها می‌توانیم خدماتی را در عرصه کشاورزی، محیط زیست و در حوزه خدمات شهر ارائه کنیم که بسیار استراتژیک است.

او ادامه داد: برای سرعت دادن این بخش از تمام ارکان‌ها استفاده خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا قبل از سال ۱۴۰۴ بتوانیم مدار ۳۶ هزار کیلومتری را محقق کنیم. تمام ارتباطات تلویزیونی ماهواره‌ای روی مدار ۳۶ هزار کیلومتری قرار دارد چرا که امروزه تمام شبکه‌های تلوزیونی توسط این مدار در تمام جهان پخش می‌شود.

مدار ۳۶ هزار کیلومتری کلید اصلی توسعه اقتصادی کشور است

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: مدار ۳۶ هزار کیلومتری صنعت فضایی ایران مداری استراتژیک است و کلید اصلی توسعه کشور در عرصه اقتصادی در این مدار است.

در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴ در کنار برنامه ۱۰ سال اول یک برنامه جامع فضای وجود داشت که در این برنامه منابع خوبی تخصیص داده شده و تقسیم کار ملی صورت گرفته بود.

براری با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید گفت: همانطور که ماهواره امید در سال ۸۷ در مدار قرار گرفت ما نهمین کشور صاحب چرخه فناوری فضایی شدیم، چرا که در این زمینه نیرو‌های انسانی متخصصی تربیت شده بودند.

منبع:  yjc 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *