یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری محتوای دیجیتال خبر

توسعه آموزش مجازی کشور با طراحی ۴۰نرم‌افزار داخلی

آموزش مجازی - عصر هشتم

حوزه آموزش مجازی کشور همزمان با همه‌گیری کرونا به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی 40 پلت فرم دیجیتال توسعه یافته است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، از جمله این پلتفرم‌های آموزشی موفق می‌توان به «سیستم جامع دانشجویی دانش»، «پلتفرم آموزش و عرضه مواد اولیه هنر های دستی»، «بستر آموزش ویدیویی موثر آنلاین»، «سامانه آموزش مجازی»، «سامانه هوشمند مدارس»، «وب سایت و اپلیکیشن استاد سلام» و «اپلیکیشن و سامانه معرفی و ثبت نام کلاس های آموزشی» اشاره کرد.

این نرم‌افزارها توسط فناوران دانش‌بنیان کشور تولید شدند و در اختیار نظام آموزش کشور قرار گرفته‌اند.

این برنامه‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند تا به علل مختلف بتوانند به شکلی مجازی در جریان کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی خود قرار گیرند.

گفتنی است که مفهوم آموزش آنلاین اولین‌بار در سال ۱۹۹۹ در سمیناری بین‌المللی مطرح شد تا این مفهوم نوین به سرعت جایگاه ویژه خود را در مدارس و آموزش‌های به اثبات برساند.

مطالعه بیشنر …
ابلاغ دستورالعمل “تهیه و تولید محتوای آموزش مجازی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه”

 این قالب آموزشی در زمینه‌های مختلفی چون ادارات، مشتریان یک بنگاه اقتصادی، مدارس، آموزشگاه‌ها و غیره کاربردی است و باعث کاهش اثرات زیست‌محیطی، بهبود کارایی و تولید، ذخیره زمان، صرفه‌جویی اقتصادی و غیره می شود.

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی بر بستر اینترنت و از راه دور امکان‌پذیر است و می‌تواند پاسخی فناورانه برای آموزش‌هایی که امکان برگزاری آنها به شکل حضوری ممکن نیست، باشد.

حمایت‌های دولتی نیز در قالب حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از چنین پلت‌فرم‌هایی وجود دارد تا مدل‌های مختلفی از برنامه‌های دیجیتال برای ارائه آموزش طراحی و تولید شود.

منبع: isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *