استارتاپ فناوری خبر

توانمندی دانش‌ بنیان‌ ها به یاری عرصه دفاعی آمد

توانمندی دانش‌ بنیان‌ ها به یاری عرصه دفاعی آمد-عصر هشتم

ناوهای گرز و خنجر با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان به دریا راه یافت تا توانمندی دانش‌ بنیان‌ ها به یاری عرصه دفاعی بیاید.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، ناوهای ایران‌ساخت گرز و خنجر به ناوگان رزمی نیروی دریایی ارتش ملحق شد و نخستین موتور ایران‌ساخت دریایی با توان ۳۶۰۰ اسب بخار با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به بهره‌برداری رسید.

ستاری با اشاره به اهمیت حوزه رانش و تولید موتورهای محرکه گفت: اتفاقات تحول آفرینی در این حوزه با کاربرد دفاعی و تجاری توسط شرکت های دانش بنیان افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: این مدل در مجموعه‌هایی که فعالانش جوان و دانش‌آموخته هستند پیاده سازی شده و به نتیجه ای موفقیت آمیز رسیده که نشان می دهد، نوآوری کار بخش خصوصی است.

معاون علمی و فناوری با بیان این که نوآوری در عرصه دفاعی پیروزی را رقم می‌زند، ادامه داد: یکی از راه‌های نوآوری حمایت از بخش خصوصی و حمایت از شرکت های این بخش است که عزم و توانمندی خوبی را در حوزه دفاعی دارند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
انتشار فهرست پنجگانه محصولات دانش بنیان اولویت‌دار

ستاری به تحقق الگوی تازه‌ و نوآورانهۀ همکاری میان بخش دفاعی و دانش بنیان کشور اشاره کرد و گفت: این توانمندی اکنون به خوبی در حوزه دفاعی کشور تجلی یافته است و جلوه آن را امروز در رونمایی از یک موتور ملی ایران‌ساخت مشاهده می‌کنیم.

ستاری، از ایجاد نواحی، کارخانه‌جات و پهنه‌های نوآوری و فناوری برای رسوخ نوآوری به صنایع مختلف، گفت و ادامه داد: این فضاها به ایجاد ارتباط میان بخش‌های عرضه و تقاضای فناورانه و نوآورانه کمک می کند. هم اکنون با حمایت نیروی دریایی  این بستر ایجاد شده است.

گفتنی است ناوهای گرز و خنجر که در کلاس ناوهای موشک انداز پیشرفته و از خانواده ناو موشک انداز پیکان قرار دارند و با کمک شرکت های دانش‌بنیان  در کارخانجات نوآوری دریایی بهینه‌سازی شده و با ارتقا به پیشرفته‌ترین سامانه‌های شناسایی، الکترونیکی، رانش، راهبردی و رزمی اکنون عملیاتی شده‌اند.

 منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *