اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

تمهیدات صندوق نوآوری برای تأمین مالی طرح‌ های دانش بنیان

تأمین مالی طرح‌های دانش بنیان - عصرهشتم

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آمادگی این صندوق برای تأمین مالی طرح‌ های دانش بنیان در سال جاری خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر علی وحدت با اعلام حمایت ویژه این صندوق از شرکت‌های دانش بنیان و فناور در سال «تولید؛ دانش‌ بنیان ، اشتغال‌آفرین»، اظهار کرد: تأمین مالی یکی از الزامات مهم رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان است و در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان متولی اصلی تأمین مالی زیست‌بوم نوآوری کشور، در سال جدید آمادگی لازم برای تأمین مالی طرح‌های دانش بنیان و فناور را با کمک سایر بازیگران این عرصه، دارد.

وی ادامه داد: در سال جاری رویکردهای جدیدی را برای پشتیبانی از رشد کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان اتخاذ خواهیم کرد تا این شرکت‌ها بتوانند در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور نقش ایفا کنند.

وحدت با بیان اینکه بیش از ۶۰ نوع خدمت از سوی این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود، تصریح کرد: صندوق نوآوری طی سه سال اخیر بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان خدمات مالی را در چهار دسته تسهیلات، ضمانت‌نامه، توانمندسازی و سرمایه‌گذاری به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه کرده است.

تکلیف همه دانشگاهیان برای ایجاد شرکت‌ های دانش بنیان

وی افزود: در این میان فقط ۶,۳۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه با همکاری شبکه بانکی در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دادیم که این حمایت‌ها به ۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عقد قرارداد میان این شرکت‌ها با سازمان‌ها و نهادهای دولتی منجر شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تأکید کرد: هرچند که ما طی سه سال اخیر نیز با توسعه ابزارها و خدمات خود و استفاده از بازیگران این زیست‌بوم توانستیم بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کنیم که عملکرد آن بیش از چند برابر عملکرد صندوق نوآوری تا قبل از سال ۹۷ بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *