دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰

تقابل ادعاهای مسئولان و اپلیکیشن «ماسک» در مورد کرونا

کرونا-استارتاپ خبری عصر هشتم

اپلیکیشن ماسک در کانال تلگرامی خود هشداری جدی به مردم و مسئولان درباره شیوع موج جدید کرونا داده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طی هفته‌های ابتدایی آبان‌ماه برخی از مسئولین و اپیدمیولوژیست‌ها خبر از آغاز پیک ششم کرونا را در کشور می‌دادند که با وجود گذشت چند هفته هم چنان شاهد کاهش موارد ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در کشور هستیم و این در حالی است که اپلیکیشن ماسک که از همان ابتدا آغاز پیک ششم را تکذیب می‌کرد به ماجرا‌ها و اظهارنظر‌های اخیر واکنش نشان داده است.

اپلیکیشن «ماسک» که در جهت آگاهی‌بخشی به مردم درباره بیماری کرونا طراحی شده است، در آن زمان اعلام کرد براساس تحلیل داده‌ها، روند بستری در بیشتر استان‌های کشور نزولی است و هنوز نمی‌توان درباره شروع خیز ششم کرونا در کشور اظهارنظر کرد. موضوعی که با انتقاداتی همراه شد مبنی بر اینکه تحلیل این اپلیکیشن اشتباه بوده و عوامل ایجاد پیک، شاخص ابتلا است نه بستری.

حالا اپلیکیشن ماسک اعلام کرده است: آلمان با جمعیتی مشابه ایران، به ۶۸ درصد کل جمعیت خود دو نوبت واکسن تزریق کرده، چیزی که هم‌اکنون در ایران ۵۴ درصد است.

از اوایل مهرماه، مسئولان آلمان با مشاهده کاهش آمار مبتلایان، محدودیت‌های اجتماعی را به تدریج کاهش دادند.

هم‌اکنون آلمان با بدترین موج کرونا از ابتدای شروع بیماری مواجه شده است. به رغم پوشش بالای واکسیناسیون، اقتصاد قوی و جدیت بالا در اعمال قوانین، آمار ابتلای روزانه این کشور به ۵۰ هزار نفر و مرگ روزانه به ۳۰۰ نفر رسیده است.

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، عادی‌انگاری در مسئولان و مردم، کاهش سطح مراقبت‌ها و محدودیت‌ها، کشور را با خطر قطعی موج ششم مواجه می‌کند. هر خیز کرونا باعث مرگ ده‌ها هزار نفر از هم میهنان شده است. کودکان بستری در کشور به خاطر کرونا بی‌سرپرست شده‌اند و فرصت تحصیل را برای همیشه از دست داده‌اند.

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *