پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

تغییر در طراحی اپلیکیشن واتساپ در راه است

تغییر در طراحی اپلیکیشن واتساپ در راه است - عصر هشتم

شرکت متا در تلاش است تا با اعمال تغییرات ظاهری و طراحی جدید برای تماس صوتی در اپلیکیشن واتساپ کاربران خود را غافلگیر کند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با اعلام  وب‌سایت WABetaInfo، این تغییرات برای دو سیستم عامل اندروید و iOS خواهد بود و  به نظر می‌رسد که واتساپ این طراحی جدید را برای همه‌ی کاربران در به‌روزرسانی آینده‌ی خود منتشر خواهد کرد.

متا تغییراتی در رابط کاربری بخش تماس‌های صوتی پلتفرم واتساپ را در دستور کار دارد تا آن را مدرن‌تر و البته منسجم‌تر کند تا فضای کاربری آن برای مخاطبان بهینه‌سازی شود.

طبق اطلاعات به دست آمده این طراحی جدید به‌ویژه هنگام برقراری تماس‌های صوتی گروهی زیبایی‌های خود را بیشتر نشان می‌دهد. اگرچه در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که تغییر زیادی کرده باشد، اما نسبت به نسخه‌ی فعلی کمی بهتر شده است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ارائه فعال‌سازی پیش‌فرض پیام‌های ناپدید شونده توسط واتساپ

در توضیحات WABetainfo اعلام شده است که واتساپ در حال کار بر روی نشانگرهایی برای رمزگذاری سرتاسر (End to end) پلتفرم خود است. البته چند سالی است که تمام پیام‌های رد و بدل شده بین کاربران در این پیام‌رسان رمزگذاری شده‌اند.

WABetainfo اعلام کرده که با استفاده از فناوری رمزگذاری سرتاسر، حتی واتساپ و شرکت مادر آن‌ها یعنی متا نیز نمی‌تواند پیام‌های شما و مخاطبانتان را بخواند یا به آن‌ها گوش دهد.

این وب سایت ادامه داده است: واتساپ می‌خواهد به شما یادآوری کند که این پلتفرم مکانی امن برای ارتباط با دوستان و خانواده است، بنابراین آن‌ها در حال برنامه‌ریزی برای معرفی دو ویژگی جدید در به‌روزرسانی آینده هستند.»

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
ارائه قابلیت ساخت استیکر در نسخه بتای دسکتاپ واتساپ

طبق اعلام WABetainfo، این پیام‌رسان در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن نشانگر‌های جدید بخش Status و Call است در بخش چت‌ها است.

به نظر می‌رسد نگاه کاربران به این پیام‌رسان نسبت به گذشته بسیار فرق کرده و اکنون دیگر واتساپ یک اپلیکیشن بدون امکانات محسوب نمی‌شود.

منبع: digikala

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *