شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری خبر

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد:

تعداد شرکت‌های دانش بنیان سلامت ۲ برابر خواهد شد

تعداد شرکت‌های دانش بنیان سلامت - عصرهشتم

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت در شش ماهه اول سال 2برابر خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر پناهی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۷۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت فعال هستند، اظهار کرد: ۲۵ درصد کل شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت هستند که در راستای تأمین نیاز‌های سلامت کشور فعالیت می‌کنند.

وی گفت: شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت به ۳ دسته تشخیص و درمان، توانبخشی و دارویی تقسیم و محصولات خود را تولید می‌کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: هفته گذشته تفاهم نامه‌ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت در جهت رفع موانع شرکت‌های دانش بنیان منعقد شد.

۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان بر اقتصاد دیجیتال تمرکز دارند

دکتر پناهی گفت: با وجود تسهیل در ارائه مجوز به شرکت‌های دانش بنیان، این شرکت‌ها به شدت از نظر کیفی و استاندارد رصد می‌شوند و باید پاسخگوی نیاز‌های کیفی و کمی کشور باشند.

وی افزود: جوانگرایی، تجهیزات و زیر ساخت لازم و گردش مالی مولفه‌های اصلی برای دادن مجوز به شرکت‌های دانش بنیان است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب که، مقرر شده است دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت‌های دانش بنیان خود را به وزارت بهداشت معرفی کنند، گفت: هفته آینده این شرکت‌ها پس از ارزیابی و امتیازبندی برای گرفتن مجوز به معاونت علمی و فناوری وزارت بهداشت معرفی می‌شوند.

منبع: iribnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *