یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

تصمیم آمریکا و ۳۰کشور جهان برای مقابله با جرائم سایبری

مشاوران ارشد امنیت ملی آمریکا این ماه نشست‌هایی را با همتایان خود از 30 کشور جهان برای مقابله با رشد تهدیدات باج افزاری و دیگر جرائم آنلاین برگزار می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، دولت بایدن در پی مجموعه حملات سایبری که امسال منجر به بی ثباتی منابع انرژی و مواد غذایی ایالات متحده شد، واکنش های خود در حوزه امنیت سایبری را به سطوح عالی و ارشد دولت ارتقا داد.

به عنوان مثال شرکت جی بی اس آمریکا که از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت است، پس از حمله سایبری به سیستم هایش که باعث توقف تولیدات آن است، مجبور به پرداخت ۱۱ میلیون دلار باج شد.

آمریکا مدعی شده این حملات توسط روسیه انجام شده است. مدیران خط لوله انتقال بنزین کولونیال پایپ لاین هم برای دسترسی مجدد به این خط لوله مجبور به پرداخت ۵ میلیون دلار باج شدند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز گذشته و در جریان برگزاری نشست آنلاین شورای امنیت ملی کاخ سفید تصریح کرد همکاری نهادهای قضایی و اطلاعاتی و پلیس این کشور بر سر موضوعاتی مانند استفاده غیرقانونی از ارز رمز با دیگر کشورها افزایش می یابد.

دولت بایدن امیدوار است این تماس های تازه در قالب ابتکار عمل مقابله با اج افزارها باعث تقویت فعالیت های دیپلماتیک در این زمینه شده و گفتگوهای مستقیم با روسیه، ناتو و اعضای گروه هفت را منجر شود. مقامات آمریکایی امیدوارند از این طریق بتوانند آنچه را که فعالیت های مشکوک سایبری چین می نامند را هم متوقف کنند. هنوز مشخص نیست کدام کشورها در این روند با آمریکا مشارکت می کنند.

منبع: تسنیم

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *