پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

تصاحب استارتاپ آموزشی TakeLessonsتوسط مایکروسافت

شرکت مايکروسافت این استارتاپ را که امکان ثبت‌نام تا در دوره‌هاي آموزشي آنلاين و آفلاين از جمله سازهاي موسيقي يا زبان‌هاي خارجی را فراهم می‌کند،خریداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، مایکروسافت با وجود تصاحب این استارتاپ، همچنان به تعهد خود مبنی بر فراهم کردن فرصت‌هایی برای آموزش کاربران پایبند خواهد بود. البته ردموندی با استفاده از لینکدین در این بخش از بازار حضور دارند.

بیش از ۶ درصد درآمد مایکروسافت از لینکدین به دست می‌آید و این شبکه اجتماعی، بخشی از درآمدش را به واسطه اشتراک‌های کاربران خود به دست می‌آورد.

اشتراک لینکدین شامل دسترسی به بخش آموزش می‌شود و مشترکان می‌توانند دوره‌های آنلاین خود را از این طریق برگزار کنند.

با این حال، لینکدین و TakeLessons متفاوت هستند. استارتاپ TakeLessons که سال ۲۰۰۶تأسیس شده و در سن‌دیگو مستقر است، کلاس‌های گروهی زنده ارائه می‌کند.

همچنین در حالی که بخش آموزش لینکدین به صورت تخصصی در زمینه‌های مدیریت، فروش و سایر موضوعات تجاری فعالیت دارد، دوره‌های آموزشی TakeLessons موضوعات بیشتری از جمله موسیقی، زبان و هنر را شامل می‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
مایکروسافت استارت راه اندازی شد

سخنگوی مایکروسافت در ایمیل خود به CNBC گفته:

«TakeLessons یک بازار آنلاین منحصر به فرد و قابل اعتماد است که مربیان متنوع و واجد شرایط را با دانشجویان در هر سنی که اهداف خود را دنبال می‌کنند، متصل می‌کند.»
«استیون کاکس»، بنیانگذار و مدیرعامل TakeLessons در لینکدین نوشت:

«با کمک و تلاش گروه استثنایی TakeLessons صدها میلیون نفر از گوشه و کنار جهان از TakeLessons دیدن کرده و میلیون‌ها دقیقه درس‌های مختلف را گذرانده‌اند. این موارد شامل همه‌چیز از علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات گرفته تا زبان فارسی، اسب سواری، پارکو، تنیس و آواز را شامل می‌شود.»

شیوع ویروس کرونا برای آموزش‌ آنلاین مفید بوده است. Coursera در اوایل امسال گفته بود که همه‌گیری کووید-۱۹ باعث رونق بازار یادگیری آنلاین شده. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت نیز اعلام کرده بود تعداد ساعاتی که کاربران در بخش آموزش لینکدین صرف کرده‌اند در سه ماهه چهارم به صورت سالانه دو برابر شده است.

 

منبع: آخرین خبر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *