دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

تشخیص دقیق‌‌تر پزشکی با گوشی طبی هوشمند دیجیتال

گوشی طبی هوشمند - عصر هشتم

شرکت نبض هوشمند سلامت به عنوان یک شرکت فناور ایرانی موفق به تولید گوشی پزشکی هوشمند دیجیتال با قابلیت پردازش و تحلیل اطلاعات شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل شرکت نبض هوشمند سلامت با اشاره به اینکه گوشی‌های پزشکی مکانیکی، در قدرت سمع و میزان تقویت صدا محدودیت دارند اظهار کرد:این نقطه ضعفی بزرگ است که  در نوع دیجیتال با تقویت صدا، تا ۲۰ برابر تقویت شده است

وی افزود: در این گوشی‌های دیجیتال نویزهای محیطی حذف شده و  نسبت صدا به نویز، توسط مجموعه‌ای از سنسورهای تعبیه‌شده روی دستگاه بیشتر می‌شود.

کریمی بیان کرد: در این فناوری صدای قلب آغشته به نویز و نویزهای محیطی را به صورت جداگانه دریافت و با استفاده از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های حذف نویز، صدایی شفاف در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: گوشی پزشکی هوشمند دیجیتال، قابلیت انتخاب نوع ویزیت دارد و پزشک بنا به تشخیص خود می‌تواند ویزیت ریوی، سمع قلبی و سایر خدمات را انجام دهد.

ارسال اطلاعات به موبایل

کریمی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های بزرگ گوشی‌های هوشمند، قابلیت ارسال اطلاعات به گوشی موبایل است اظهار کرد: با این امکان پرشک می‌تواند نمودارهایی از قلب را مشاهده کرده و تشخیص بهتری داشته باشد. ضمن اینکه می‌تواند تحلیل‌هایی را بر اساس این اطلاعات به عنوان کمک ‎تشخیصی، به پزشک ارائه دهد.

وی افزود: از دیگر کارکردهای این گوشی‌های هوشمند دیجیتالی می‌توان به امکان معاینه از راه دور اشاره کرد. امکانی که در دوران کرونا به پزشکان فرصت داد تا بیمار خود را از فاصله دومتری ویزیت کنند.

 مدیرعامل شرکت نبض هوشمند سلامت خاطرنشان کرد: تنها گوشی پزشکی هوشمند دیجیتال جهان که فروشی گسترده دارد، نوع آمریکایی آن است که با توسعه این فناوری ایرانی و به دست گرفتن بازار که هم‌اکنون در شرایط خوب بازار داخلی به سر می‌برد، می‌توان در آینده، راهی به بازارهای جهانی پیدا کرد.

وی گفت: به ویژه اینکه در آینده این پروژه، دیتا در فضای ابری قرار گرفته و می‌تواند کارهای متعددی انجام دهد که همین امر، ضرورت توسعه این محصول هوشمند دیجیتال را بیشتر می‌کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
با بازی رایانه‌ای دانش بنیان “چلچلی”، سالمندان آلزایمر را فراموش می‌کنند !؟

صرفه‌جویی ارزی یک میلیون دلاری

وی با بیان اینکه در این پروژه، ۱۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند گفت: با این فناوری کمتر از یک میلیون دلار در سال صرفه‌جویی ارزی صورت گرفته است.

کریمی با بیان اینکه این ابزار، قابلیت توسعه بیشتری دارد و باید به آن به عنوان یک پروژه نگاه کرد تا یک دستگاه، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، حمایت خوبی در بخش تامین مالی انجام داده و با ارائه تسهیلات کم‌بهره، زمینه توسعه این محصول ایران‌ساخت را فراهم کرده است.

 

منبع: farsnews

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *